NaStyku.pl

Zgorzelec: Stwórzmy kapsułę czasu!

Miedziana kapsuła czasu zostanie umocowana w koronie cesarskiej, która wróci na szczyt kopuły Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Mieszkańcy mają teraz możliwość wysłania przesłania z teraźniejszości.
Korona cesarska, która wróci na szczyt Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu / fot. UM Zgorzelec
Korona cesarska, która wróci na szczyt Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu / fot. UM Zgorzelec

Korona cesarska ozdobi szczyt zielonej kopuły

Waży 150 kilogramów, ma 2 metry wysokości i 2 metry szerokości – korona cesarska, która prawdopodobnie jeszcze przed wojną zniknęła z dachu Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu wróci na miejsce. Miedzianą konstrukcje odtworzono na podstawie starych fotografii.

Kapsuła czasu – co w niej umieścić?

Miejski Dom Kultury wspólnie z wykonawcą –firmą KROMBUD, wykonali miedzianą kapsułę, która zostanie umocowana w konstrukcji korony. Szczelnie zalutowana czekać będzie aż ktoś ją odnajdzie podczas kolejnego remontu, może za 50, a może za 100 lat! To świetna okazja, żeby wysłać do przyszłości przesłanie z teraźniejszości. Dlatego do kapsuły trafią gazety, foldery oraz nośniki cyfrowe zawierające informacje o naszych obecnych czasach. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą jednak, aby do przyszłości przenieśli się także dzisiejsi mieszkańcy Zgorzelca.

Chcemy Was kochani namówić, żebyście przysyłali do nas swoje zdjęcia. Ale nie w formie elektronicznej (!), takie tradycyjne, na kartonikach. Mogą to być fotki indywidualne, mogą być grupowe. Na ich odwrocie umieśćcie, informację kto jest na fotografii i krótkie przesłanie do tych, którzy Wasze zdjęcia odnajdą, hen, kiedyś w przyszłości. Napiszcie co jest dla Was ważne, co Was zasmuciło, uszczęśliwiło, kogo darzycie uczuciem... – czytamy na profilu Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu.

Gdzie można przekazywać materiały?

Opisane fotografie, listy, przedmioty dla przyszłych pokoleń można wysyłać do 24 maja 2021 r. na adres:

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Ul. Parkowa 1

59-900 Zgorzelec

lub

Wydział Promocji i Współpracy z Zagranicą

Urząd Miasta Zgorzelec

ul. Domańskiego 7

59-900 Zgorzelec

 

Prosimy o dopisek na kopercie "Kapsuła czasu".

Remont dachu Miejskiego Domu Kultury ma zakończyć się w październiku. Posadowienie korony cesarskiej miało być elementem majówkowego festynu, który planowano na niedzielę, 30 maja. Niestety, plany rządu dotyczące luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID19, nie przewidują na razie możliwości organizacji w tym terminie imprez, w których - nawet na świeżym powietrzu - mogło by się zgrupować więcej, niż 50 osób. Majówka na skwerze Popiełuszki gromadziła zazwyczaj więcej osób... Wniosek? Jeśli obostrzenia pandemiczne w najbliższym czasie nie zostaną mocniej poluzowane, Majówki nie będzie. Ale przecież korona nie może czekać. Tak, czy siak zostanie na zielonej kopule posadowiona.

 

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dzień otwarty w Policji | źr. KPP w Zgorzelcu

"Dzień otwarty" w zgorzeleckiej Policji

Życie
wtorek, 18 maja 2021, 09:51
Jeżeli myślicie o służbie w Policji to w najbliższą środę będzie okazja aby osobiście spotkać się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu i poznać szczegóły rekrutacji.

Zobacz również