NaStyku.pl

Zgorzelec: Siłą wciągnął kobietę do auta i odjechał. Świadkowie powiadomili policję

Życie pisze różne scenariusze ale zakończenia tej akcji na pewno nie spodziewali się policjanci, ani sam zainteresowany mężczyzna, któremu teraz grozi do 5 lat więzienia.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie od mieszkańców miasta, że na jednej z ulic w Zgorzelcu młody mężczyzna, poruszający się audi na niemieckich numerach, siłą wciągnął kobietę do samochodu i odjechał. Dzięki szybkiej reakcji świadków, policjanci mogli natychmiast podjąć działania, aby go zatrzymać, ustalić czy kobiecie nic się nie stało i co było przyczyną takiego zachowania.

W wyniku podjętych czynności policjanci ze zgorzeleckiej komendy ujawnili pojazd na parkingu w miejscowości Pieńsk. Dalsze działania skutkowały zatrzymaniem kierującego oraz odnalezieniem kobiety. Oboje byli w markecie i robili zakupy. Jak ustalili policjanci pomiędzy parą doszło do nieporozumienia, a kobiecie nic nie groziło. Jednak sprawdzenie w dostępnych bazach danych 26-letniego kierującego samochodem marki Audi pokazało, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest osobą poszukiwaną na podstawie listu gończego celem tymczasowego aresztowania - relacjonuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowa KPP w Zgorzelcu.

Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy. Teraz za używanie tablicy rejestracyjnej przypisanej do innego pojazdu oraz prowadzenie pomimo sądowego zakazu odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki szybkiej reakcji świadków policjanci mogli niezwłocznie podjąć czynności i wyjaśnić całe zdarzenie. Dlatego nie bądź obojętny i jeżeli zauważywszy, że komuś może stać się coś złego reaguj! Powiadom jak najszybciej Policję - apeluje policjantka.

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:10
Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów z komisariatu w Bogatyni pozwoliło najpierw odnaleźć mężczyznę, który był w kryzysie emocjonalnym, a następnie uratować jego życie. 39-latek trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.
fot. KPP Zgorzelec

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:06
W niedzielne popołudnie, na drodze wojewódzkiej 350 doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Zginął 22-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Zobacz również