NaStyku.pl

Zgorzelec: Ruszyła budowa parku magazynowego MLP Group

Na początku lutego w Zgorzelcu ruszyła budowa parku magazynowego o powierzchni 50000 m2. Dzięki temu ma powstać 100 nowych miejsc pracy, a do budżetu miasta wpłynie blisko 2 mln złotych rocznie.
fot. FB/R.Gronicz
fot. FB/R.Gronicz

O rozpoczęciu inwestycji poinfromował Burmistrz Miasta Zgorzelec, Rafał Gronicz. 

Zgorzelec jest atrakcyjny dla inwestorów. Przykładem jest MLP Group. W naszym mieście właśnie rozpoczęła się budowa parku magazynowego, o docelowej powierzchni 50000 m2. Zgorzelec ma świetną lokalizację m.in. dla firm spedycyjnych. Bliskość autostrady i granicy państwa stanowi doskonałe rozwiązanie dla MLP Group - informuje burmistrz. Dzięki tej budowie zyskamy przede wszystkim nowe miejsca pracy,a te z kolei mogą przyciągnąć nowych mieszkańców, mieszkańcy to rozwijający się rynek nieruchomości i kolejnych usług - dodaje Rafał Gronicz. 

Istotne dla miasta jest również, że dzięki działalności parku magazynowego, Zgorzelec zyska blisko 2 mln złotych rocznie budżecie, w postaci podatku. To pozwoli na zagospodarowanie dodatkowych pieniędzy z korzyścią dla mieszkańców. 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również