NaStyku.pl

Zgorzelec: Rozpoczęła się przebudowa ul. Sulikowskiej

Rozpoczęto prace związane z przebudową odcinka drogi powiatowej nr 2383D ul. Sulikowskiej w Zgorzelcu. Zakres robót obejmuje budowę skrzyżowania z drogą gminną, prowadzącą do obecnie powstającego centrum logistycznego MLP Zgorzelec.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Jak poinformował wykonawca robót, od poniedziałku 13 maja 2024 r. konieczne będzie czasowe wyłączenie tego odcinka drogi z ruchu. Na czas zamknięcia drogi zaplanowano objazd przez miejscowość Tylice oraz ul. Reymonta w Zgorzelcu. Szacowany okres wyłączenia drogi z ruchu wynosi 3 miesiące.

Inwestycja realizowana jest na podstawie zawartej trójstronnej umowy z Gminą Miejską Zgorzelec oraz Powiatem Zgorzeleckim przez inwestora zastępczego, którym jest MLP Group. W ramach zawartej umowy wybudowany zostanie odcinek drogi gminnej oznaczony jako 2 KDL w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Dzielnicy Ujazd Południe w Zgorzelcu oraz jej skomunikowanie z drogą powiatową nr 2383D ul. Sulikowską w Zgorzelcu poprzez budowę skrzyżowania. Budowa skrzyżowania będzie wiązać się z przebudową ul. Sulikowskiej w Zgorzelcu na odcinku 240,00 mb, w ramach której wykonany zostanie między innymi lewoskręt od miasta na drogę gminną, przebudowa chodnika, wykonana nowa nawierzchnia drogi, odwodnienie oraz oświetlenie skrzyżowania i drogi gminnej. Całość inwestycji zostanie zrealizowana i sfinansowana przez inwestora zastępczego.

Równolegle do prac związanych z budową skrzyżowania, prowadzone będą również roboty budowlane związane z budową oświetlenia drogowego ul. Sulikowskiej w Zgorzelcu. Oświetlenie drogowe budowane będzie na odcinku od ronda im. I Pułku Chemicznego w Zgorzelcu, aż do miejscowości Tylice. Inwestorem budowy oświetlenia drogowego jest Gmina Miejska Zgorzelec.

Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu prosimy o zachowanie ostrożności. Za utrudnienia, jak również uciążliwości z nich wynikające, serdecznie przepraszamy.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. J.Droś

Sukces młodzieży z MDP Ruszów w OTWP

Życie
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:42
W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Zobacz również