NaStyku.pl

Zgorzelec otrzyma ponad 3 mln zł dofinansowania do modernizacji oświetlenia drogowego

Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a przyznano je w ramach projektu „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa Dolnośląskiego”.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Międzygminny projekt realizowany będzie w miastach Bolesławiec, Zgorzelec, Lubań, Duszniki Zdrój i Zawidów oraz gminach miejsko-wiejskich Lwówek Śląski i Bogatynia, gdzie wymienione mają zostać wszystkie stare wysięgniki oraz energochłonne oświetleniowe oprawy rtęciowe i sodowe, w miejsce których zamontowane mają być energooszczędne i efektywniejsze oprawy z modułami LED. Planuje się też zastosowanie systemów sterowania oświetleniem ulicznym.

Ile punktów świetlnych zostanie wymienionych w Zgorzelcu?

W Zgorzelcu wymiana obejmie aż 1 674 punkty świetlne, a do zarządzania i sterowania miejską infrastrukturą oświetleniową wprowadzony zostanie system IOT. Wszystko ma służyć poprawie efektywności energetycznej systemów oświetlenia publicznego oraz obniżeniu zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych. Modernizacja oświetlenia publicznego na terenie 7 dolnośląskich gmin zlokalizowanych w zachodniej i południowej części Województwa poprawi też atrakcyjność polsko-niemieckiego pogranicza.

Kiedy?

Realizacja zadania w mieście Zgorzelec rozpocznie się w III kwartale 2021 r. i potrwa do IV kwartału 2022 r.

Jaki jest koszt?

Wartość zaplanowanych przez Gminę Miejską Zgorzelec zadań wynosi: 4 061 193,76 zł, z czego 3 045 489,20 (74,99%) to wartość dofinansowania.

Całkowita wartość projektu, którego liderem jest miasto Bolesławiec, a partnerami oprócz miasta Zgorzelec – Gmina i Miasto Lwówek Śląski, Gmina Miejska Duszniki Zdrój, Gmina Miejska Lubań, Miasto i Gmina Bogatynia oraz Gmina Miejska Zawidów, wynosi blisko 35,8 mln zł, z czego ponad 26,8 mln zł to dofinansowanie.

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również