NaStyku.pl

Zgorzelec: Nasi seniorzy nie dali się nabrać oszustom

Zgorzeleccy policjanci otrzymali cztery zgłoszenia od mieszkańców Zgorzelca o próbie oszustw. Seniorzy odebrali telefony od rzekomych wnuczków i policjantów z informacją o spowodowanym przez ich członków rodziny wypadkach.
fot. Policja
fot. Policja

Prowadzone akcje profilaktyczne skierowane do seniorów sprawiają, że coraz większa liczba mieszkańców naszego powiatu jest świadoma zagrożeń i nie daje się oszukać. Tak było wczoraj, gdy dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał cztery zgłoszenia od mieszkańców Zgorzelca o próbie wyłudzenia od nich pieniędzy. Potencjalne ofiary otrzymywały telefony od rzekomych wnuczków lub policjantów z informacją o spowodowanym przez ich członków rodzin wypadkach oraz pilnej potrzebie wpłacenia pieniędzy celem uniknięcia więzienia. Na szczęście wszyscy seniorzy wyczuli oszustwo i nie uwierzyli w historie przestępców, a ich oszczędności pozostały bezpieczne.

Pamiętajmy, aby ustrzec się przed oszustwami na tzw. wnuczka czy policjanta, należy zachować ostrożność w sytuacjach gdy ktoś prosi nas o pieniądze, a po ich odbiór ma zgłosić się obca nam osoba. Upewnijmy się, czy rzeczywiście ktoś z naszej rodziny potrzebuje pomocy. Pamiętajmy, że żaden funkcjonariusz Policji nie prosi o przekazanie pieniędzy, czy przelanie ich na wskazany rachunek bankowy. 

Zwracamy się również do młodych ludzi, aby informowali swoich rodziców, dziadków, sąsiadów mieszkających samotnie jak działają oszuści i jak należy się zachować w podejrzanych sytuacjach - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również