NaStyku.pl

Zgorzelec: Napadł nastolatka na ulicy. Ukradł mu plecak, znieważał i stosował przemoc fizyczną

Na trzy miesiące do aresztu trafił 29-latek zatrzymany przez policjantów ze zgorzeleckiej komendy. Mężczyzna bez żadnego powodu napadł na 16-latka.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

W minioną niedzielę dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszeniemężczyźnie, który napa na klienta sklepu i ukradł mu plecak. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej jednostki. Jak ustalili funkcjonariusze 16-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego na jednej z ulic w mieście zaczepił obcy mu mężczyzna. Zażądał od niego pieniędzy, groził mu, szarpał nieletniego, któremu udało się uciec do jednego ze sklepów. Napastnik jednak wszedł za nim i stosując siłę fizyczną wyszarpał mu plecak. Cały czas sprawca był bardzo agresywny i nawet po kradzieży mienia pokrzywdzonego stosował wobec niego siłę fizyczną, popychał i znieważał.

Policjanci w wyniku podjętych działań zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego karany już za podobne przestępstwa.Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przedstawił zatrzymanemu zarzuty za rozbój oraz znieważenie. Tym samym biorąc pod uwagę okoliczności popełnionego czynu, zachowanie sprawcy, agresja z jaką działał wobec małoletniego, sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

 

Sprawca odbywał już kary więzienia za podobne przestępstwa dlatego teraz może mu grozić do 18 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci poszukują zaginionej Barbary Marszałek

Życie
czwartek, 07 grudnia 2023, 09:52
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni prowadzą poszukiwania Barbary Marszałek lat 54 zamieszkałej w Bogatyni, która w dniu 26 listopada 2023 roku wyszła z domu nie informując gdzie się udaje. Ostatni raz widziana 2 grudnia na terenie Bogatyni.

Zobacz również