NaStyku.pl

Zgorzelec: Mężczyzna groził kobiecie i jej znajomym pozbawieniem życia

Na 3 miesiące do aresztu trafił 34-letni lokator jednego z mieszkań w Zgorzelcu, który awanturował się z właścicielką. Mężczyzna groził kobiecie i jej znajomym pozbawieniem życia oraz ranił nożem jednego z nich.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Do zdarzenia doszło 4 grudnia na terenie Zgorzelca. Dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o awanturze w jednym z bloków na terenie Zgorzelca, podczas której mężczyzna został ugodzony nożem. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy, którzy byli najbliżej miejsca zdarzenia. Jak się okazało pomiędzy lokatorem mieszkania, a jego właścicielką, która była ze swoimi znajomymi doszło do awantury. Najpierw były już najemca groził pozbawieniem życia, a później podczas szarpaniny na klatce schodowej użył noża i kilkukrotnie ranił jednego z mężczyzn, po czym schował się w mieszkaniu.

Ranny mężczyzna trafił do szpitala. 34-letni lokator został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy.

Zatrzymany znany był policjantom z poprzednich interwencji. Już wcześniej groził właścicielce mieszkania, znieważył policjantów podczas wykonywanych czynności służbowych, groził im pozbawianiem życia zmuszając ich do odstąpienia od podjętych czynności i podejrzewany jest o naruszenie nietykalności i uszkodzenie ciała pracownicy jednego z marketów. We wszystkich sprawach toczą się postępowania przygotowawcze - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

33-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już prokuratorskie zarzuty za kierowanie gróźb pozbawienia życia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Sąd zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Może mu grozić do 20 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również