NaStyku.pl

Zgorzelec: Akcja strażaków przy Chopina. Usuwali rójkę pszczół

Dzisiaj w centrum Zgorzelca strażacy z KP Państwowej Straży Pożarnej usuwali rójkę pszczół. Jedna z mieszkanek zauważyła owady w swoim ogródku.
Fot. Nastyku.pl
Fot. Nastyku.pl

Maj i czerwiec to okres intensywnego rojenia pszczół. To naturalny proces rozmnażana, który pozwala owadą na podział rodziny, jej dalszy rozwój i ekspansję na nowe terytoria. Chociaż duże skupisko pszczół może wyglądać przerażająco dla człowieka, należy zachować spokój i na pomoc wezwać strażaków. 

Właśnie tak postąpiła jedna z mieszkanek kamienicy przy ul. Chopina w Zgorzelcu. Gdy rozpoczęła prace porządkowe w swoim ogrodzie, na płocie zauważyła zgromadzoną rójkę. Na miejsce wezwała strażaków z KP Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Jeden zdruhów ubrany w specjalny kombinezon ochronny wyłapał urządzeniem wsysającym owady do drewnianego pudełka. Jak udało nam się dowiedzieć na miejscu zdarzenia, zabezpieczone pszczoły trafią teraz w ręce pszczelarza i wrócą do pasieki.  

Ważnym jest by na własną rękę nie starać się pozbyć pszczół. Po piersze owadów nie należy zabijać. Jeśli zauważymy rójkę, co w najbliższych tygodniach może być częstym zjawiskiem, należy wezwać straż pożarną. 

fot. Redakcja

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również