NaStyku.pl

Zgorzelec: 18-latek z dwoma sądowymi zakazami prowadzenia. Kolejny raz został zatrzymany przez policję

18-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu pomimo sądowych zakazów. Teraz młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy na jednej z ulic w mieście próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Ten jednak pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania zaczął uciekać. Wjechał do parku, jednak ścieżka była nieprzejezdna i kierujący porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę, którym okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego znany im z wcześniejszych czynności służbowych.

Kolejnego dnia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali uciekiniera, który trafił do zgorzeleckiej komendy. 18-latek usłyszał już zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem pomimo sądowych zakazów.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za złamanie sadowego zakazu sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. 

fot. KPP Zgorzelec 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci poszukują zaginionej Barbary Marszałek

Życie
czwartek, 07 grudnia 2023, 09:52
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni prowadzą poszukiwania Barbary Marszałek lat 54 zamieszkałej w Bogatyni, która w dniu 26 listopada 2023 roku wyszła z domu nie informując gdzie się udaje. Ostatni raz widziana 2 grudnia na terenie Bogatyni.

Zobacz również