NaStyku.pl

Zatłoczona A4. Kierowcy stoją w kilometrowych korkach

Utrudnienia na autostradzie A4. Od granicy z Niemcami w kierunku Wrocławia kierowcy stoją w kilku kilometrowych korkach. Powodem utrudnień są poranne kolizje oraz duże natężenie ruchu związane ze świątecznymi podróżami.
Mapa Google Map's aktualizacja 19.04.2019r. g. 10:30
Mapa Google Map's aktualizacja 19.04.2019r. g. 10:30

Na jednej z głównych dróg Dolnego Śląska, czyli autostradzie A4, w kierunki Wrocławia, odnotowujemy od kilkunastu godzin sporo kolizji oraz zderzeń drogowych, które przyczyniają się do powstawania zatorów oraz spowolnienia ruchu – informuje Magda Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przed godziną 8.00 w okolicy Legnicy na pasie autostrady A4 w kierunku Wrocławia doszło do dwóch kolizji, w których łącznie uczestniczyły cztery auta. Do stłuczki doszło również w okolicach węzła Krzywa. Tam zderzyły się dwa samochody.

Na A4 w kierunku Wrocławia tworzy się kilka kilkunastokilometrowych korków, szczególnie przy zjazdach. Łącznie koło godz. 9.00 miały one około 50 km. GDDKiA prosi kierowców o ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy, aby przed podróżą:

  • planować wcześniej trasę, biorąc pod uwagę trasy alternatywne, które są proponowane przez GDDKiA,
  • obserwować utrudnienia drogowe, które są na bieżąco aktualizowane na stronie GDDKiA,
  • za kierownicę wsiadać po wypoczynku,
  • sprawdzać stan technicznych pojazdów.

W czasie podróży:

  • prosimy zachowywać bezpieczną odległość pomiędzy samochodami,
  • zdjąć nogę z gazu i bezpiecznie dojechać nawet 15 minut później,
  • włączyć rozsądek, a brawurę odłożyć na bok,
  • zwracać uwagę na komunikaty pojawiające się na tablicach zmiennej treści.

Przypominamy, że dla wszystkich użytkowników dróg krajowych działa informacja drogowa 19111, która jest czynna 24/7.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również