NaStyku.pl

Zadaszenie ulicy z parasoli, nowy plac zabaw, murale a może coś innego? Ruszyła prezentacja projektów do Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy Zgorzelca są bardzo kreatywni i mają ciekawe pomysły. Udowodnili to kolejny raz zgłaszając wiele projektów do Budżetu Obywatelskiego 2023. Zapoznaj się z nimi, bo już 1 października startuje głosowanie!
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Wystartowała prezentacja projektów zgłoszonych do VI edycji Budżetu Obywatelskiego Zgorzelca. Gratulujemy pomysłów autorom, których projekty zostały przyjęte do głosowania i namawiamy do ich promowania wśród mieszkańców Zgorzelca.

Im więcej osób dowie się o zaproponowanym przedsięwzięciu tym większa szansa, że zyska ono poparcie w trakcie głosowania i zostanie zrealizowane!

Projekty obywatelskie, które zostały zgłoszone do tegorocznej, szóstej już, edycji Budżetu Obywatelskiego i z powodzeniem przeszły weryfikację pod względem formalnym i merytorycznym, uzyskując pozytywną opinię komisji, niebawem zostaną poddane najważniejszej próbie – głosowaniu. Potrwa ono od 1 do 14 października i będzie prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej pod adresem: bo.zgorzelec.eu

Te pomysły, które uzyskają najwyższą liczbę głosów zostaną zrealizowane w naszym mieście w 2023 roku.

Listę projektów przedstawiamy poniżej:

BUDŻET MŁODYCH – do 26. roku życia

 • CYRKUS przyjechał! – mobilne warsztaty cyrkowe w zgorzeleckich parkach
 • Przebudowa placu zabaw przy ul. Zielnej w Zgorzelcu

BUDŻET DOJRZAŁYCH – od 26. do 60. roku życia

 • Sterylizacje i kastracje zwierząt właścicielskich
 • Multimedialna ławka solarna przy szkole muzycznej w Zgorzelcu
 • Mali Odkrywcy – plac zabaw
 • SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA NA UJEŹDZIE
 • Odtworzenie ciągu komunikacyjnego w okolicy poniemieckiego cmentarza przy ulicy Cmentarnej w Zgorzelcu
 • parkrun Park Nadnyski – stałe oznakowanie trasy i infrastruktura użytkowa

BUDŻET DOŚWIADCZONYCH – powyżej 60. roku życia

 • „Nowa siedziba dla podopiecznych Zgorzeleckich Amazonek”
 • Budowa drewnianej altany ogrodowej

Szczegółowy opis projektów znajduje się na stronie bo.zgorzelec.eu

Przypominamy !

 • głosowanie nad propozycjami zadań do budżetu obywatelskiego odbywać się będzie wyłącznie w formie elektronicznej
 • głosowanie rozpocznie się 01 października 2022 r. od godz. 00:00 i trwać będzie do 14 października 2022 r. do godz. 23:59
 • w głosowaniu mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Zgorzelca, którzy ukończyli 13 rok życia
 • głosować można tylko jeden raz, na jedno zadanie spośród trzech kategorii
 • głosować można tylko raz: poprzez wypełnienie karty elektronicznej wraz z zatwierdzeniem kodu weryfikacyjnego przesłanego w bezpłatnej wiadomości sms na podany w formularzu numer telefonu komórkowego;
 • w głosowaniu elektronicznym z wykorzystaniem jednego numeru komórkowego może zagłosować jeden mieszkaniec;

Mapa aktualnych projektów

Jak zachęcić mieszkańców do głosowania na Twój projekt?

Twój projekt znalazł się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w budżecie obywatelskim? Teraz decyzja o tym, czy zostanie zrealizowany należy do mieszkańców.

Warto skorzystać z okazji i zachęcić mieszkańców do oddania głosu na Twój projekt. Zadbaj o to, aby dowiedzieli się o nim wszyscy, którzy mogą być zainteresowani jego realizacją. Nikt nie opowie o nim lepiej niż Ty. Dzięki temu zwiększysz szanse na to, że zostanie wybrany w głosowaniu.

Poniżej kilka pomysłów, które możesz wykorzystać do promocji projektu.

Skorzystaj z gotowych materiałów graficznych

Użyj poczty pantoflowej

Opowiedz o swoim projekcie przyjaciołom, znajomym, sąsiadom i innym mieszkańcom. Wyjaśnij, co dobrego przyniesie jego realizacja. Poproś ich o pomoc w promocji – mogą np. przekazywać informację o Twoim projekcie dalej. Wyślij im wiadomość z opisem i linkiem do pomysłu na stronie bo.zgorzelec.eu

Promuj projekt w internecie

Internet daje ogromne możliwości dotarcia z informacją do zainteresowanych mieszkańców. Możesz skorzystać z różnych opcji, jakie dają media społecznościowe takie jak facebook, instagram, twitter czy TikTok.

Możesz również publikować informacje o głosowaniu na różnych grupach np. skupiających ludzi z Twojej okolicy lub zainteresowanych danym tematem. Na facebooku i instagramie możesz zamieszczać relacje i zachęcając w nich do głosowania na projekt.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również