NaStyku.pl

Zabezpiecz auto przed kradzieżą metodą „na walizkę”!

Kradzież metodą "na walizkę" dotyczy aut z dostępem bezkluczykowym. Złodziejom wystarczy kilka sekund, by przechwycić sygnał z klucza zbliżeniowego do pojazdu. Warto więc pomyśleć o tym, jak skutecznie zabezpieczyć go przed sczytaniem informacji.
Rondo im. Solidarności w Zgorzelcu
Rondo im. Solidarności w Zgorzelcu

Posiadając samochód z dostępem bezkluczykowym powinniśmy posiadać pełną świadomość na temat metod działania sprawców, którzy przy pomocy informacji, jakie mogą sczytać z klucza zbliżeniowego, są w stanie uruchomić nasze auto.

Samo określenie "na walizkę" bierze się z tego, że  urządzenie, którym posługują się złodzieje często przypomina właśnie walizkę. W takiej sytuacji złodzieje liczą na to, że kierowca położył kluczyk w miejscu, w którym łatwo będzie wykryć jego sygnał, przejąć go i wzmocnić przy aucie, by je otworzyć i uruchomić.

A żeby zminimalizować ryzyko powodzenia takiego zabiegu ze strony sprawców, należy odpowiednio zabezpieczyć klucz zbliżeniowy. Jedną z takich możliwości jest zaopatrzenie się w odpowiednie opakowanie na ten przedmiot, którego rolą będzie tłumienie sygnału, przez co jego przejęcie przez złodziei będzie większym stopniu utrudnione. Można też włożyć go do metalowego pudełka lub zawinąć w aluminiową folię.

W trakcie pobytu w domu, warto przeznaczyć na przechowywanie klucza zbliżeniowego miejsce jak najbardziej oddalone od ścian zewnętrznych budynku, w szczególności od ściany frontowej przyległej do przestrzeni ogólnodostępnej - w praktycznym ujęciu będąc w domu nie należy więc odkładać "kluczyka" przy wejściu, w przedpokoju, na parapecie czy w pomieszczeniach przy ścianie od strony ulicy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany przez policjantów motocykl marki Honda / fot. KPP Zgorzelec

Odzyskano skradziony na terenie Niemiec motocykl i skuter

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 11:58
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA, na jednej z posesji w gminie Sulików, odnaleźli motocykl oraz skuter pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to prawie 8 tys. zł. Zatrzymano 32-latka, który odpowie za paserstwo.
Otwarta naczepa tira przewożącego kartony z workami na śmieci / fot. KPP Zgorzelec

Nieudany skok na tira... z workami na śmieci

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 13:39
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali parę, która włamała się do naczepy samochodu ciężarowego i ukradła karton worków na śmieci. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

Zobacz również