NaStyku.pl

Z zakazem za kierownicą

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy po pościgu zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Policjant przy radiowozie / fot. KPP Zgorzelec
Policjant przy radiowozie / fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany. Jak się okazało 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami i miał cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Za popełnione przestępstwa 31-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali trzech kolejnych kierujących, którzy pomimo grożących im konsekwencji za kierowanie pojazdami wbrew sądowym zakazom, wsiedli za kierownicę swoich samochodów. 25-, 37- i 41-latek również za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolnosci.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Planowany przebieg trasy rowerowej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku"

Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 13:27
Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy Łużyckiej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bogatynia”.
Zawsze warte odwiedzenia - potomstwo olbrzymich szarych kangurów / fot. www.zoo-goerlitz.de, A. Kolar

Zamknięcie Zoo Goerlitz nie wchodzi w grę

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 09:28
Nie tak wyobrażał sobie początek tygodnia dyrektor goerlitziego zoo dr Sven Hammer. Poniedziałkowy artykuł w „Sächsische Zeitung” zatytułowany "Szef zoo w Görlitz myśli o zamknięciu" słusznie wywołał poruszenie.

Zobacz również