NaStyku.pl

Wzmożone kontrole drogowe na autostradzie A4 (WIDEO)

Policjanci ruchu drogowego w miniony piątek na dolnośląskim odcinku autostrady A4- jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Polsce przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa.
fot. KWP we Wrocławiu
fot. KWP we Wrocławiu

Kolejna akcja za dolnośląskimi policjantami. Tym razem funkcjonariusze przeprowadzili działania „Bezpieczna autostrada A4”. Funkcjonariusze ze wszystkich jednostek Policji, przez których teren przebiega ta jedna z najbardziej ruchliwych dróg w Polsce, przystąpili do tych wzmożonych działań.

Na autostradę wyjechały oznakowane i nieoznakowane radiowozy, a sytuację z powietrza obserwowali policyjni piloci drona. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe oznakowanie pojazdów podczas zatrzymania, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy czy niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów i prawidłowość przewożonego ładunku, a także prawidłowość korzystanie osób pieszych z dróg - wyjaśnia mł. asp. Paweł Noga z KWP we Wrocławiu.

Policjanci z Wrocławia, Legnicy, Bolesławca, Jawora, Oławy, Lubina, Zgorzelca i Złotoryi skontrolowali ponad 270 pojazdów. Niestety nie wszystkie osoby siedzące za kierownicą stosowały się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze stosowali prawem przewidziane środki, a ujawnili ponad 200 wykroczeń. Podczas działań zatrzymali także 13 dowodów rejestracyjnych, a badania stanu trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych nie wykazało kierujących pod wpływem alkoholu.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na autostradzie A4, tego typu akcje będą cyklicznie powtarzane przez dolnośląskich policjantów. Pamiętajmy jednak, aby wsiadając do pojazdu kierować się rozsądkiem i rozwagę tak, abyśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. OSP Pieńsk

Pożar domu jednorodzinnego w Dłużynie Dolnej

Życie
czwartek, 26 stycznia 2023, 09:31
W czwartek przed godziną 6 rano doszło do rozległego pożaru domu jednorodzinnego w Drużynie Dolnej. Mimo szybkiej akcji strażaków z powiatu zgorzeleckiego, piątro budynku uległo spaleniu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
LO w Zgorzelcu

Śniadeccy szkołą olimpijczyków

Życie
czwartek, 26 stycznia 2023, 09:13
Dobre przygotowanie do Olimpiady Historycznej wymaga zapamiętania dużej ilości faktów i dat, ale nie tylko.

Zobacz również