NaStyku.pl

Wzdłuż A4 w okolicy Przesieczan powstaną ekrany akustyczne

Ponad 400 m ekranów akustycznych powstanie na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Godzieszów a Zgorzelec. GDDKiA podpisało umowę na projekt i budowę zabezpieczeń przeciwhałasowych na wysokości Przesieczan.
Autostrada A4 / fot. GDDKiA
Autostrada A4 / fot. GDDKiA

Ekrany akustyczne o wysokości od 3 do 4 m oraz długości ponad 400 m powstaną na wysokości miejscowości Przesieczany na jezdni A4 w kierunku Zgorzelca. Ich budowa ma na celu zminimalizowanie hałasu dobiegającego z autostrady. Zgodnie z umową wykonawca (firma Wonat) opracuje projekt, a następnie przystąpi do budowy ekranów. Zakończenie prac planowane jest w I kwartale 2023 r. Wartość zadania to ponad 1,5 mln zł. 

Realizacja ekranów wynika z przeprowadzonej aktualizacji analizy oddziaływania akustycznego autostrady A4 oraz decyzji Marszałka Województwa Dolnośląskiego umożliwiającej GDDKiA budowę ekranów akustycznych w celu ograniczenia hałasu. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również