NaStyku.pl

Wywóz gabarytów – co zalicza się do tych odpadów?

Odbiór odpadów wielkogabarytowych – kto świadczy takie usługi?

Usługi wywozu śmieci ponadgabarytowych (tak jak tu: http://eko-gruz-lodz.pl/wywoz-odpadow/) świadczą firmy, które posiadają odpowiednie uprawnienia oraz specjalistyczny sprzęt. Są wyposażone w specjalne kontenery o różnych wymiarach, torby typu big bag, ciężarówki oraz ciężki sprzęt, dzięki którym mogą gromadzić i odbierać odpady o dużych gabarytach, a także przewozić je w specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Przy szukaniu tego typu usług, warto wybrać firmę, która posiada doświadczenie, a w swojej pracy kieruje się zasadami zgodnymi z ochroną środowiska.

Wywóz odpadów w Łodzi – jak wygląda?

Wywóz śmieci w Łodzi, a także innych dużych miastach, jest podzielony na usługi regularne, świadczone najczęściej w ustalonych rejonach, gdzie znajdują się budynki wielorodzinne, lub na zamówienie – w przypadku budynków jednorodzinnych, ogródków działkowych lub terenów niezamieszkałych.

W przypadku usług świadczonych zgodnie z harmonogramem, w ustalone dni miesiąca firma zajmująca się wywozem odpadów wielkogabarytowych udostępnia mieszkańcom danego rejonu kontenery, do których mogą wrzucać wszystkie śmieci zaliczające się do grupy ponadgabarytowych. Po kilku dniach kontenery są zabierane, a odpady wywożone do przeznaczonych do tego miejsc. Tam odbywa się ich segregacja i utylizacja.

W przypadku budynków jednorodzinnych i ogródków działkowych, ich właściciele muszą zgłosić chęć skorzystania z kontenera i zamówić wywóz śmieci.

Co zalicza się do odpadów wielkogabarytowych?

Odpady wielkogabarytowe to wszystkie śmieci, które nie mieszczą się w zwykłych pojemnikach na odpady zmieszane. Należą do nich takie przedmioty, jak:

- meble,

- dywany i wykładziny,

- duża armatura, np. wanny,

- duże zabawki i wózki dziecięce,

- duże opakowania i skrzynie,

- opony.

Do śmieci wielkogabarytowych nie zaliczają się za to:

- sprzęty elektryczne i elektroniczne,

- gruz i inne odpady budowlane.

Żeby pozbyć się śmieci tego typu, należy zamówić inne kontenery.

Wywóz odpadów budowlanych – osobne usługi

Wywóz odpadów budowlanych to odmienne usługi, które trzeba zamówić samodzielnie, jeśli jest taka potrzeba. Firma zajmująca się odbiorem tego typu odpadów podstawia w takim przypadku w umówione miejsce specjalny kontener o wybranej przez klienta pojemności, do którego można wrzucać gruz, elementy stolarki oraz inne pozostałości po remoncie czy budowie.

Firmy świadczące usługi wywozu odpadów budowlanych udostępniają często także inny sprzęt, taki jak rękawy do gruzu.

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy tego typu pozwala szybko pozbyć się z działki wszystkich pozostałości po remoncie przy zachowaniu pewności, że odebrane śmieci zostaną przewiezione w bezpieczne miejsce i odpowiednio zutylizowane.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również