NaStyku.pl

Wypadek motocyklisty w Żarskiej Wsi. Kierowca busa wymusił pierwszeństwo

Dzisiaj w Żarskiej Wsi doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiał 29-letni motocyklista. Przyczyną kraksy było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę busa.
Wypadek motocykla i busa na DK94 w Żarskiej Wsi / fot. KPP Zgorzelec
Wypadek motocykla i busa na DK94 w Żarskiej Wsi / fot. KPP Zgorzelec

Wypadek busa i motocyklisty na krajowej 94

Dzisiaj (18.06) około godziny 8:40 na DK94 na wysokości Żarskiej Wsi doszło do poważnego wypadku drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący Oplem 31-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, poruszającemu się prosto z przeciwległego kierunku ruchu kierującemu motocyklem marki Suzuki. Poszkodowany to 29-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który odniósł obrażenia w postaci złamań. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

Policjanci apelują o ostrożność, wzajemny szacunek i bezpieczną jazdę

Pogoda w ostatnich dniach sprzyja motocyklistom, dlatego zgorzeleccy policjanci apelują zarówno do fanów motocykli, jak i kierujących samochodami o zachowanie ostrożności i wzajemny szacunek. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, są przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń. Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, to jedne z głównych przyczyn zdarzeń drogowych z winy kierowców samochodów. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Bez względu więc na to, jaki środek transportu wybierzemy, na drodze zawsze powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania – apeluje sierż. szt. Aleksander Litwin z KPP Zgorzelec.

Wypadek motocykla i busa na DK94 w Żarskiej Wsi / fot. KPP Zgorzelec

Wypadek motocykla i busa na DK94 w Żarskiej Wsi / fot. KPP Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Planowany przebieg trasy rowerowej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku"

Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 13:27
Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy Łużyckiej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bogatynia”.
Zawsze warte odwiedzenia - potomstwo olbrzymich szarych kangurów / fot. www.zoo-goerlitz.de, A. Kolar

Zamknięcie Zoo Goerlitz nie wchodzi w grę

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 09:28
Nie tak wyobrażał sobie początek tygodnia dyrektor goerlitziego zoo dr Sven Hammer. Poniedziałkowy artykuł w „Sächsische Zeitung” zatytułowany "Szef zoo w Görlitz myśli o zamknięciu" słusznie wywołał poruszenie.

Zobacz również