NaStyku.pl

Wspólna akcja GDDKiA i WITD na autostradzie A4

17 czerwca w okolicy Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Żarska Wieś Południe (kierunek Wrocław) GDDKiA wspólnie z WITD zorganizowali przedwakacyjną akcję kontrolno-edukacyjną związaną z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego.
MOP Żarska Wieś / fot. GDDKiA / Magda Szumiata
MOP Żarska Wieś / fot. GDDKiA / Magda Szumiata

Autostrada A4 to ważny szlak komunikacyjny w Polsce, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże. Bezpieczeństwo użytkowników dróg zależy od nas samych. Aby szczęśliwe docierać do celu naszych wycieczek, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach podczas podróży, takich jak: wcześniejsze planowanie podróży, nie korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, odpoczynek w trakcie podróży, nie jeżdżenie „na zderzaku”, czy tworzenie „korytarza życia”, gdy zauważymy utrudnienia na drodze.

Wczorajsza akcja miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, skłonić do poprawy nawyków jak i zachowań podczas jazdy, ale również zadbać o bezpieczeństwo m.in. pieszych i rowerzystów, którzy w zderzeniu z pojazdem narażeni są na poważne niebezpieczeństwo.

Inspektorzy WITD przeprowadzali kontrole wyrywkowych pojazdów, a kierowcy mieli możliwość dopytać inspektorów o przepisy związane z transportem. Kierowcy, którzy przeszli pozytywnie kontrolę otrzymali upominki w postaci apteczek pierwszej pomocy.

MOP Żarska Wieś / fot. GDDKiA / Magda Szumiata

MOP Żarska Wieś / fot. GDDKiA / Magda Szumiata

MOP Żarska Wieś / fot. GDDKiA / Magda Szumiata

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Planowany przebieg trasy rowerowej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku"

Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 13:27
Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy Łużyckiej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bogatynia”.
Zawsze warte odwiedzenia - potomstwo olbrzymich szarych kangurów / fot. www.zoo-goerlitz.de, A. Kolar

Zamknięcie Zoo Goerlitz nie wchodzi w grę

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 09:28
Nie tak wyobrażał sobie początek tygodnia dyrektor goerlitziego zoo dr Sven Hammer. Poniedziałkowy artykuł w „Sächsische Zeitung” zatytułowany "Szef zoo w Görlitz myśli o zamknięciu" słusznie wywołał poruszenie.

Zobacz również