NaStyku.pl

Wspieraj lokalnie. Zostaw 1% podatku w Zgorzelcu

Zostaw 1% podatku w Zgorzelcu – zachęcają władze naszego miasta. Teraz ma to być jeszcze łatwiejsze, ponieważ miasto udostępniło darmową aplikację, dzięki której rozliczysz swój PIT. Program zawiera spis lokalnych organizacji pożytku publicznego.
PIT w Zgorzelcu się opłaca
PIT w Zgorzelcu się opłaca

Składając roczne zeznanie podatkowe mamy możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. To w żaden sposób nie obciąża podatnika, a sama czynność jest prosta – w odpowiednią rubrykę (na końcu formularza) należy wpisać numer KRS wybranej przez nas instytucji. Resztę zrobi za nas urząd skarbowy, przelewając odpowiednią kwotę na konto danej organizacji. Wspierając OPP nie dokładamy nic ze swojego portfela. Rozdysponujemy jedynie kwotę, którą i tak musielibyśmy przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Warto, by te pieniądze pozostały w Zgorzelcu i służyły nam wszystkim. Wydawać się może, że 1% to niewiele, ale pamiętajmy - każda złotówka ma znaczenie!

Miasto Zgorzelec przystąpiło do ogólnopolskiego projektu "Wspieraj lokalnie", który umożliwia mieszkańcom bezpłatne rozliczenie PIT-a i wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego.

Darmowy program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe Podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Dzięki liście organizacji z naszego miasta, mają Państwo ułatwiony dostęp i decyzję do przekazania 1% - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zgorzelec.

Aby skorzystać z tej możliwości wystarczy wejść na stronę internetową www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-zgorzelec i dalej postępować zgodnie z instrukcją.

Wykaz zgorzeleckich organizacji, którym można przekazać 1% rozliczając się w programie:

 1. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - koło zgorzeleckie
 2. Stowarzyszenie Profilaktyki i Profesjonalnej Pomocy Osobom Uzależnionym "Subsidium" w Zgorzelcu
 3. Fundacja "Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy”
 4. Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu
 5. MKS "Nysa" Zgorzelec
 6. Stowarzyszenie "Europrymus"
 7. Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane, ich Opiekunów i Przyjaciół
 8. ZHP, Chorągiew Dolnośląska
 9. Stowarzyszenie Na Rzecz Pacjentów Szpitala Powiatowego w Zgorzelcu - "Nasze Zdrowie"
 10. Stowarzyszenie Wspierających Rozwój Osób Niepełnosprawnych, Starszych i Chorych "Im Gremio"
 11. Stowarzyszenie Zgorzeleckich Mandolinistów
 12. Automobilklub Zagłębie Turoszowskie w Zgorzelcu
 13. Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green
 14. Stowarzyszenie "Ostoja"
 15. Stowarzyszenie na rzecz Wspierania i Rozwoju SP nr 3 w Zgorzelcu - "Nasza Szkoła"
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze

Przemycał narkotyki z Holandii

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 19:26
Narkotyki o czarnorynkowej wartości około pół miliona złotych nie trafią na polski rynek. W areszcie osadzono Michała J., który przywiózł z Holandii blisko 10 kg ziela konopi innych niż włókniste, prawie 100 g żywicy konopi i ponad 50 g kokainy.
Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...