NaStyku.pl

Wolniej na Przedmieściu Nyskim

Po uwagach mieszkańców oraz restauratorów Urząd Miasta w Zgorzelcu opracował koncepcję uspokojenia ruchu samochodowego na Przedmieściu Nyskim. Kierowcy będą zmuszeni zwolnić do 20 km/h - wszystko przez szykany, które tam powstają.
Będzie nowa organizacja ruchu na ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu (fot.: UM Zgorzelec)
Będzie nowa organizacja ruchu na ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu (fot.: UM Zgorzelec)

Mieszkańcy oraz restauratorzy już od dłuższego czasu uskarżali się na kierowców, którzy ignorowali pionowe znaki drogowe i rozwijali duże prędkości na Przedmieściu Nyskim – nie raz stwarzając niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla spacerowiczów i gości pobliskich restauracji. Niedługo problem ten zostanie rozwiązany…

Na ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu trwają właśnie prace związane z wprowadzeniem nowej, stałej organizacji ruchu. Wprowadzenie zmian pozwoli wytyczyć w obszarze objętym strefą zamieszkania dodatkowe miejsca postojowe, ale też uspokoi ruch samochodowy, co korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników drogi.

Częste zmiany pasa ruchu, wymuszone wygrodzonymi ogródkami gastronomicznymi, parkingami równoległymi oraz naprzemiennymi szykanami, w naturalny sposób uniemożliwią jazdę z dużą prędkością, ponieważ będą wymagały od kierowców uwagi. W projekcie organizacji ruchu jest również bitumiczny płytowy próg spowalniający z przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Struga.

Takie rozwiązania z powodzeniem stosowane są od wielu lat nie tylko w kraju, ale też u naszych zachodnich sąsiadów. Pomysł ten został pozytywnie przyjęty przez przedsiębiorców i mieszkańców tej okolicy, którzy przyznają, że "żaden pionowy znak nie da takich efektów jak szykany, a kierowcy z czasem się do nich przyzwyczają i docenią".

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...