NaStyku.pl

Włamywali się do obiektów handlowych. Nie uszło im to na sucho

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi podejrzanemu o włamania do dwóch obiektów handlowych. Jego 31-letni kompan w więzieniu może spędzić znacznie więcej czasu, ponieważ to nie jest to jego pierwszy zatarg z prawem.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

W niedzielę (14 kwietnia 2019 r.) oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o włączonym alarmie w jednym z lokali handlowych na terenie miasta. Na miejsce skierowano patrol prewencji, który podczas dojazdu zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Mundurowi rozdzielili się i po pościgu zatrzymali jednego z nich.

W toku dalszych czynności ustalono, że 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wspólnie z kolegą włamali się do dwóch lokali handlowych, skąd ukradli m.in. skrzynkę narzędziową i chemię gospodarczą. Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Jego kolega, 28-letni mieszkaniec naszego powiatu, został zatrzymany dwa dni później. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 31-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również