NaStyku.pl

Włamywali się do obiektów handlowych. Nie uszło im to na sucho

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi podejrzanemu o włamania do dwóch obiektów handlowych. Jego 31-letni kompan w więzieniu może spędzić znacznie więcej czasu, ponieważ to nie jest to jego pierwszy zatarg z prawem.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

W niedzielę (14 kwietnia 2019 r.) oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o włączonym alarmie w jednym z lokali handlowych na terenie miasta. Na miejsce skierowano patrol prewencji, który podczas dojazdu zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Mundurowi rozdzielili się i po pościgu zatrzymali jednego z nich.

W toku dalszych czynności ustalono, że 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wspólnie z kolegą włamali się do dwóch lokali handlowych, skąd ukradli m.in. skrzynkę narzędziową i chemię gospodarczą. Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Jego kolega, 28-letni mieszkaniec naszego powiatu, został zatrzymany dwa dni później. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 31-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...