NaStyku.pl

W Zgorzelcu powstaje nowe rondo

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki w Zgorzelcu. Pojawi się tam rondo. Zdaniem drogowców nowa organizacja ruchu poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo oraz zwiększy przejezdność skrzyżowania.
Za kierownicą będzie łatwiej
Za kierownicą będzie łatwiej

Wydział Infrastruktury, Środowiska i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta poinformował, że dzisiaj (8 listopada) rozpoczęło się wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki. Czerowlotowe skrzyżowanie zostanie zastąpione mini rondem, a ruch będzie odbywał się wokół wyspy.

O poprawę bezpieczeństwa na prostym wydawałoby się skrzyżowaniu apelowali mieszkańcy. Skrzyżowanie w obecnym kształcie jest trudne do pokonania przez kierowców, którzy są zdezorientowani, często nie wiedzą kto tak naprawdę ma tam pierwszeństwo przejazdu i mają problem z włączeniem do ruchu.

Prace mają zakończyć 15 listopada.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Żegnamy zimę wielką akcją sprzątania miasta / materiały prasowe UM Zawidów

Akcja społeczna w Zawidowie. Wielkie sprzątanie miasta po zimie

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 12:34
W piątek, 29 marca zapowiada się wielkie ruszenie w Zawidowie! A to za sprawą wiosennej akcji sprzątania miasta, do której zapraszają mieszkańców radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miejskiej w Zawidowie.
Policjanci zatrzymali poszukiwanego, u którego znaleźli narkotyki i sprzęt do kradzieży samochodów / fot. KPP Zgorzelec

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości wpadł z narkotykami

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 09:32
Kryminalni wpadli na trop 41-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki, środki psychotropowe oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów.

Zobacz również

To ich poszukuje policja! / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 20 marca 2019, 10:55

Poszukiwani listami gończymi!

Zobacz zdjęcia dwóch mężczyzn poszukiwanych przez zgorzelecką policję listami gończymi!...