NaStyku.pl

W trzy minuty obrabowali market

3 minuty – tyle czasu zajęło złodziejom włamanie się do marketu i kradzież alkoholu oraz papierosów. Wyrządzone starty sięgają 20 tys. zł. Prokurator zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

29 października 2019 r. włamano się do marketu Dino w Ruszowie. Sprawcy za pomocą auta wyważyli drzwi i dostali się do środka. Ich łupem padł alkohol i wyrobu tytoniowe. Właściciel oszacował straty na kwotę około 20 tys. zł. Cała akcja złodziei trwała 3 minuty!

Na miejscu pracowali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pieńsku oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, w tym technik kryminalistyki. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady kryminalistyczne. Podjęte w sprawie czynności zarówno operacyjne jak i procesowe skutkowały wytypowaniem, a następnie zatrzymaniem mężczyzn podejrzewanych o to włamanie – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Za włamaniem stoi dwóch mężczyzn w wieku 34 i 42 lat. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zabezpieczone przez policję akumulatory samochodowe / fot. KPP Zgorzelec

ZGORZELEC: Policjanci odzyskali skradzione akumulatory

Życie
wtorek, 12 listopada 2019, 10:55
43-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna odpowiedzą za paserstwo i przywłaszczenie cudzych dowodów osobistych. Para wpadła podczas wyładowywania skradzionych akumulatorów samochodowych.

Zobacz również