NaStyku.pl

Uważaj na oszustwa przy zakupie opału

Uważaj na internetowych oszustów! Niestety 57-letnia mieszkanka gminy Zgorzelec została oszukana na 1300 złotych.
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Rozglądając się za cenami opału na rynku, zazwyczaj szukamy najlepszej oferty. Jednak należy się zastanowić, czy rzeczywiście niska cena towaru będzie równoznaczna z jego jakością oraz uczciwością sprzedawcy.

Niestety oszuści wciąż są aktywni. 

Kolejnym ich sposobem na nieuczciwe wzbogacenie się są oszustwa przy zakupie opału. Przekonała się o tym 57-letnia mieszkanka gminy Zgorzelec, która została oszukana przy zakupie opału. W połowie października kobieta na jednym z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie firmy sprzedającej opał. Po kliknięciu w reklamę została przekierowana na rzekomą stronę firmy, gdzie dokonała zakupu, wpłacając pieniądze na wskazany rachunek. Gdy nie otrzymała zamówionego towaru próbowała skontaktować się ze sprzedającym, jednak strona internetowa oszusta już nie istniała.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy dokonywaniu zakupów w Internecie. Pamiętaj:

  • Kupuj i zamawiaj u sprawdzonych, zaufanych sprzedawców - sprawdź czy posiadają prawdziwe dane, opinie, komentarze;

  • Uważaj na phishing - strony internetowe podszywające się pod istniejące firmy - sprawdzaj ich autentyczność;

  • Uważaj na atrakcyjne okazje - oszust kusi niską ceną. Super oferta, zaniżona cena - to sygnały, które mogą świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę;

  • Zastosuj ograniczone zaufanie do konsultantów telefonicznych, nie wszyscy mają dobre zamiary;

  • Jeżeli możesz zapłać przy odbiorze towaru.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również