NaStyku.pl

Uwaga susza! PWiK Nysa Zgorzelec zwraca się z prośbą do mieszkańców o rozsądne korzystanie wody

Za nami sporo ciepłych i słonecznych dni. Taka pogoda cieszy latem jednak ma też negatywne skutki w postaci suszy. PWiK "Nysa" Zgorzelec zwraca się do mieszkańców o rozsądne korzystanie z wody.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Jak informuje PWiK "Nysa" Zgorzelec z powodu braku opadów deszczu i zapowiadanych wysokich temperatur, spółka prosi mieszkańców miasta i gminy Zgorzelec o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody pobranej z sieci wodociągowej oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych ogródków i trawników w czasie wysokich temperatur i postępującej suszy.

Pobór wody do basenu czy podlewania ogródków może spowodować, że w danym momencie zabraknie wody do celów socjalno – bytowych i  będziemy zmuszeni do zakręcenia wody dostarczanej na inne cele. Zbyt duże zużycie wody powoduje obniżenie ciśnienia w sieci, które może doprowadzić do przerw w dostawie wody dla mieszkańców końcowych sieci wodociągowych. Prosimy mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższej prośby do czasu poprawy sytuacji meteorologicznej - informuje w komunikacie PWiK "Nysa" Zgorzelec. 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również