NaStyku.pl

Uwaga! Od 15 kwietnia istotna zmiana organizacji ruchu!

Od poniedziałku, 15 kwietnia, wykonawca robót budowlanych prowadzonych w ramach III etapu rewitalizacji śródmieścia, rozpoczyna prace na skrzyżowaniu ulic Boh. Getta, Warszawskiej, Staszica, Daszyńskiego i Okrzei.
Mapka sytuacyjna
Mapka sytuacyjna

W związku z rozpoczęciem budowy ronda skrzyżowanie zostanie całkowicie wyłączone z ruchu, a w rewitalizowanym obszarze obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu, która obowiązywać będzie w rejonie objętym rewitalizacją wprowadza istotne zmiany na zgorzeleckich ulicach:

1. na skrzyżowaniu ul. J. Piłsudskiego i ul. Wolności (przy moście Jana Pawła II):

 • przy wjeździe do miasta od strony Niemiec wprowadzone zostanie oznakowanie: pionowe - "STOP" (B-20) i poziome - LINIA BEZWZGLĘDNEGO ZATRZYMANIA (P-12)
 • zmiana przebiegu drogi głównej

2. odcinki ulic:

 • Warszawskiej /od skrzyżowania z ul. Domańskiego do skrzyżowania z ul Boh. Getta/
 • Daszyńskiego /od ronda przy ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Staszica
 • Okrzei /od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Boh. Getta
 • Staszica /od skrzyżowania z ulicami Domańskiego i Partyzantów do skrzyżowania z ul. Boh. Getta/

oznaczone zostają znakami pionowymi DROGA BEZ PRZEJAZDU (D4a), potocznie określanymi jako "ślepa uliczka"

3. na czas przebudowy na ul. Staszica zostanie wprowadzony ruch w dwu kierunkach, a wjazd na tę ulicę będzie możliwy tylko od strony skrzyżowania z ulicami Domańskiego i Partyzantów

W ramach tymczasowej organizacji ruchu wprowadzone zostaną objazdy pozwalające omijać wyłączony z ruchu obszar rewitalizacji:

1. dla jadących od strony Bogatyni, Sulikowa i Zawidowa

 • w kierunku ul. Kościuszki - na skrzyżowaniu ulic Warszawska-Dąbrowskiego- Konarskiego-Domańskiego (przy Urzędzie Miasta) w prawo, w ul. Dąbrowskiego, ul. E Plater do ul. Langiewicza, przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza w lewo i prosto do ul. Kościuszki
 • w kierunku Görlitz - na skrzyżowaniu ulic Warszawska, Dąbrowskiego, Konarskiego i Domańskiego (przy Urzędzie Miasta) w lewo, w dół ul. Domańskiego i dalej ul. Partyzantów i ul. Wolności do ul. Piłsudskiego

2. dla jadących od strony Görlitz

 • w kierunku centrum i w kierunku autostrady A4 - na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wolności (za zjazdem z mostu im. Jana Pawła II) w prawo, w ul. Wolności i dalej prosto ul. Partyzantów, ul. Domańskiego, ul. Dąbrowskiego do ul. E. Plater, dalej ul. Armii Krajowej do ronda im. Solidarności.

3. Dla jadących od strony autostrady A4:

 • w kierunku centrum i Görlitz – z ronda im. Solidarności zjazd w ul. Armii Krajowej, po minięciu drugiego ronda przy CHR Plaza, kontynuować jazdę ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. E. Plater i Langiewicza, na skrzyżowaniu w lewo, w ul. E. Plater i dalej ulicami Dąbrowskiego, Domańskiego, Partyzantów i Wolności do ul. Piłsudskiego    

 

Kierowców spoza Zgorzelca, którzy jadąc do Niemiec nie mogą ominąć Zgorzelca i planują przekroczenie granicy mostem im. Jana Pawła zachęcamy do korzystania z trasy:

 • po zjeździe z ronda im. Solidarności w ul. Armii Krajowej na drugim (małym) rondzie zjazd w ul. Zamiejsko-Lubańską i dalej: ul. Lubańską do ronda im. J.Grucy, z ronda zjazd w ul. Kościuszki i kontynuowanie podróży tą ulicą do końca, do ronda, z którego II zjazdem wyjadą na ul. Piłsudskiego prowadzącą do mostu granicznego.  

 

Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu prosimy o zachowanie ostrożności. Za utrudnienia, jak również uciążliwości z nich wynikające serdecznie przepraszamy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Perfumy / zdjęcie ilustracyjne

7,5 roku więzienia za kradzież perfum

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 13:15
W ciągu dwóch miesięcy wyniósł z drogerii perfumy o łącznej wartości 9 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 11:11
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali wczoraj Polaka, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwa narkotykowe i groźby karalne trafi na 14 miesięcy do zakładu karnego.

Zobacz również