NaStyku.pl

Uwaga na fałszywe poziomki. Te rośliny są niejadalne. Odróżnisz je od prawdziwych?

Mają nieco większe owoce, ale z łatwością można je pomylić z poziomką prawdziwą. Łatwo się połasić przy spotkaniu tej rośliny w ogrodzie, jest jednak niejadalna! Uważajcie na nią!
fot. naStyku.pl
fot. naStyku.pl

Chociaż niebywale podobna do poziomi, nie ma ani zapachu, ani smaku tego pysznego owocu. Poziomkówka indyjska, bo oniej mowa, jest spokrewniona z pięciornikami, a jej „poziomkowy” wygląd to efekt zupełnie niezależnego rozwoju. Stanowi wspaniałą dekorację więc czesto można ją spotkać w ogrodach. Mimo smakowitego wyglądu jest niejadalna, ale nie trująca. 

Po zjedzeniu poziomkówki indyjskiej najwyżej spotkamy się z rozczarowaniem, bo zamiast pysznego, słodkiego smaki poczujemy w zasadzie...nic. Oprócz watowej konsystencji owocy, w niczym nie przypominającym poziomki prawdziwej. W Zgorzelcu tą roślinę dziko żyjącą można spotkać m.in. przy wiadukcie kolejowym nad Nysą, w pobliżu ogrodów działkowych. 

Rozpoznacie, która roślina to poziomka, a która to poziomkówka indyjska? 

fot. Karolina Niemczyk (4)

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. J.Droś

Sukces młodzieży z MDP Ruszów w OTWP

Życie
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:42
W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Zobacz również