NaStyku.pl

Usłyszał ponad 100 zarzutów kradzieży paliwa

Ponad 100 kradzieży paliwa dokonał przez kilka miesięcy 25-letni mężczyzna na różnych stacjach benzynowych w powiecie zgorzeleckim. Ale to nie jedyne przestępstwa, za które odpowie… Podejrzany najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.
Kradzieże zmorą stacji paliw
Kradzieże zmorą stacji paliw

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o liczne kradzieże paliwa. Dzięki pracy funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego udowodniono mu ponad 100 tego typu przestępstw. Schemat działania zawsze był identyczny. Sprawca podjeżdżał pod dystrybutor, tankował samochód do pełna, a następnie odjeżdżał nie płacąc. W toku śledztwa okazało się również, że wsiadając za „kółko” popełniał kolejne przestępstwo – kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Kilkukrotnie uciekał policjantom pomimo wydawanych przez nich sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania pojazdu. Kolejne zarzuty, jakie usłyszał dotyczyły posiadania narkotyków.

Mężczyzna jest recydywistą, już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 2 miesiące.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również