NaStyku.pl

Usłyszał ponad 100 zarzutów kradzieży paliwa

Ponad 100 kradzieży paliwa dokonał przez kilka miesięcy 25-letni mężczyzna na różnych stacjach benzynowych w powiecie zgorzeleckim. Ale to nie jedyne przestępstwa, za które odpowie… Podejrzany najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.
Kradzieże zmorą stacji paliw
Kradzieże zmorą stacji paliw

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o liczne kradzieże paliwa. Dzięki pracy funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego udowodniono mu ponad 100 tego typu przestępstw. Schemat działania zawsze był identyczny. Sprawca podjeżdżał pod dystrybutor, tankował samochód do pełna, a następnie odjeżdżał nie płacąc. W toku śledztwa okazało się również, że wsiadając za „kółko” popełniał kolejne przestępstwo – kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Kilkukrotnie uciekał policjantom pomimo wydawanych przez nich sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania pojazdu. Kolejne zarzuty, jakie usłyszał dotyczyły posiadania narkotyków.

Mężczyzna jest recydywistą, już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 2 miesiące.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zaakceptuj Twój e-PIT na podatki.gov.pl do 30 kwietnia

Termin na składanie rocznych deklaracji PIT za 2018 r. mija 30 kwietnia

Życie
czwartek, 18 kwietnia 2019, 08:41
Zostały już tylko 2 tygodnie, aby w usłudze Twój e-PIT zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Jeśli do 30 kwietnia nie zrobisz tego oraz nie rozliczysz się w inny sposób, to urząd skarbowy uzna przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony.
9. Wielkanocny Bieg dla Jaj

Wielkanocny Bieg dla Jaj 2019… dla Igora

Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 15:22
W sobotę, 27 kwietnia, w samo południe wystartuje 9. Bieg dla Jaj. Będzie bieg, spływ kajakowy, koncerty, malowanie buziek, zawody dla najmłodszych i wiele, wiele innych atrakcji. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie 7-letniego Igora.

Zobacz również

Zabezpieczone przez policję narkotyki i pieniądze / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 11:09

Trzymała w domu narkotyki

Kryminalni zatrzymali 36-latkę, która przechowywała w mieszkaniu środki psychotropowe. Była...