NaStyku.pl

Uroczyste zakończenie projektu WORCATION 2018

W piątek, 27 lipca 2018 r. o godz. 15:00 zapraszamy Państwa serdecznie na uroczyste zakończenie Międzynarodowego Projektu Wymiany Młodzieżowej WORCATION.
Zakończenie projektu WORCATION 2018 (fot.: Jakub Purej)
Zakończenie projektu WORCATION 2018 (fot.: Jakub Purej)

W ramach uroczystości zakończenia, uczestnicy projektu opowiedzą o swoich przeżyciach i doświadczeniach zdobytych podczas wykonywanej pracy, a także razem z fundatorami, jednostkami wspierającymi i osobami zainteresowanymi projektem WORCATION 2018, uczczą pamięć więźniów byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A.

Uroczystość odbędzie się przy pomniku Stalagu VIII A przed budynkiem Europejskiego Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN w Zgorzelcu.

W tym roku, już po raz jedenasty, odbywa się Międzynarodowy Workcamp Młodzieżowy WORCATION w Görlitz/Zgorzelecu. Młodzi ludzie z Polski, Włoch, Francji, Ukrainy i Niemiec przybywają do naszego bliźniaczego miasta, aby spędzić wspólne dwa tygodnie pod jednym dachem i zastanowaić się nad pojęciami tożsamości i pamięci, pielęgnując wspólnie obszar byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A (znajdującego się dziś na terenie Zgorzelca). Jednocześnie, dzięki warsztatom archeologicznym i artystycznym, uczestnicy pozostawią trwały ślad w kulturze pamięci Stalagu VIII A.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również