NaStyku.pl

Uroczyste zakończenie projektu WORCATION 2018

W piątek, 27 lipca 2018 r. o godz. 15:00 zapraszamy Państwa serdecznie na uroczyste zakończenie Międzynarodowego Projektu Wymiany Młodzieżowej WORCATION.
Zakończenie projektu WORCATION 2018 (fot.: Jakub Purej)
Zakończenie projektu WORCATION 2018 (fot.: Jakub Purej)

W ramach uroczystości zakończenia, uczestnicy projektu opowiedzą o swoich przeżyciach i doświadczeniach zdobytych podczas wykonywanej pracy, a także razem z fundatorami, jednostkami wspierającymi i osobami zainteresowanymi projektem WORCATION 2018, uczczą pamięć więźniów byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A.

Uroczystość odbędzie się przy pomniku Stalagu VIII A przed budynkiem Europejskiego Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN w Zgorzelcu.

W tym roku, już po raz jedenasty, odbywa się Międzynarodowy Workcamp Młodzieżowy WORCATION w Görlitz/Zgorzelecu. Młodzi ludzie z Polski, Włoch, Francji, Ukrainy i Niemiec przybywają do naszego bliźniaczego miasta, aby spędzić wspólne dwa tygodnie pod jednym dachem i zastanowaić się nad pojęciami tożsamości i pamięci, pielęgnując wspólnie obszar byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A (znajdującego się dziś na terenie Zgorzelca). Jednocześnie, dzięki warsztatom archeologicznym i artystycznym, uczestnicy pozostawią trwały ślad w kulturze pamięci Stalagu VIII A.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zabezpieczone przez policję akumulatory samochodowe / fot. KPP Zgorzelec

ZGORZELEC: Policjanci odzyskali skradzione akumulatory

Życie
wtorek, 12 listopada 2019, 10:55
43-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna odpowiedzą za paserstwo i przywłaszczenie cudzych dowodów osobistych. Para wpadła podczas wyładowywania skradzionych akumulatorów samochodowych.

Zobacz również