NaStyku.pl

Ukradli dokumenty, gotówkę i sprzęt elektroniczny o wartości 130 tys. zł! Wszystko znajdowało się w samochodzie!

Uważaj na to, co zostawiasz w samochodzie! Amatorzy cudzej własności obserwują auta i zaglądają, czy nie ma w nich czegoś cennego. Tak mienie o wartości ponad 130 tys. zł stracił jeden z kierowców.
Jeden z zatrzymanych mężczyzn / fot. KPP Zgorzelec
Jeden z zatrzymanych mężczyzn / fot. KPP Zgorzelec

Kierowco, nie zostawiaj w aucie cennych przedmiotów! Złodzieje czekają na okazję, a przekonał się o tym mężczyzna, który pozostawił w pojeździe sprzęt elektroniczny, pieniądze oraz dokumenty. Do zdarzenia doszło w Bogatyni. Nieznani wówczas sprawcy ukradli z samochodu urządzenia pomiarowe do zbierania danych, laptopa oraz dokumenty, karty płatnicze i pieniądze. Pokrzywdzony wycenił skradzione mienie na kwotę ponad 130 tys. zł.

Funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego i Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Bogatyni, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego oraz pracy operacyjnej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o tą kradzież. 18-latek i jego 29-letni kolega usłyszeli zarzuty kradzieży mienia. Dodatkowo starszy z nich zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy za zwrot bezprawnie zabranych rzeczy, co stanowi przestępstwo opisane w artykule 286 paragraf 2 kodeksu karnego. Zatrzymani przyznali się do winy – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

W ręce mundurowych wpadła także kobieta, której udowodniono przyjęcie od mężczyzn gotówki pochodzącej z tego przestępstwa. 31-latka usłyszała zarzut paserstwa. Cała trójka będzie się teraz tłumaczyć przed sądem. Policjantom udało się odzyskać tylko część skradzionych przedmiotów.

Policjanci przypominają kierowcom, by parkując swój pojazd pamiętali o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, które pomogą uniknąć sporych kłopotów. Okazja czyni złodzieja! Na postój najlepiej wybierać miejsca zaludnione i dobrze oświetlone. Należy zawsze zamykać szyby i drzwi, a także włączać system alarmowy. Nie zostawiajmy w aucie także cennych przedmiotów – dokumenty, pieniądze, sprzęt elektroniczny, narzędzia, drogą odzież, itp. najlepiej zabrać ze sobą. Dla złodzieja, często przypadkowego, nawet pusta torba, stara nawigacja, karton po komputerze czy telefonie ma wartość i budzi jego zainteresowanie. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać pozostawioną rzecz i sprawdzić, czy przypadkiem jest cenna.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również