NaStyku.pl

Uczniowie ze Zgorzelca na zdalnym nauczaniu od grudnia?

Od jakiegoś czasu wśród uczniów zgorzeleckich szkół średnich i ich rodziców krąży informacja o tym, że młodzież od grudnia ma przejść na zdalne nauczanie. O sprawę zapytaliśmy Starostę Powiatu Zgorzeleckiego, Artura Bielińskiego.
fot. Google Maps
fot. Google Maps

Uczniowie ze Zgorzelca na zdalnym nauczaniu przez kryzys?

Kryzys dotknął nie tylko nas mieszkańców powiatu zgorzeleckiego ale też nasze lokalne samorządy. Podstawą informacji o tym, że uczniowie zgorzeleckich szkół średnich mają przejść na zdalne nauczanie od grudnia, jest właśnie kryzys energetyczny. 

- Moja córka uczy się w ZSP im. E. Plater w Zgorzelcu. Wśród uczniów już pod koniec września, pojawiła się informacja, że ze względu na konieczność oszczędzania energii elektrycznej, młodzież w grudniu ma przejść na zdalne nauczanie. Problem ma stanowić też ogrzanie szkoły - mówi naszej redakcji Pani Małgorzata, mieszkanka Zgorzelca. 

O temat zapytaliśmy też samych uczniów zgorzeleckich szkół średnich, którzy potwierdzili, że faktycznie taka plotka wśród nich się rozchodzi. 

Młodzież ucierpiała z powodu zdalnego nauczania

Jak się okazuje, Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, któremu podlegają szkoły średnie nie planuje takiego kroku. 

- Uważam, że młodzież wystarczająco się już wycierpiała z powodu pandemii. Zdalne nauczanie nie jest dobrym rozwiązaniem. To mocno odbiło się na zdrowiu psychicznym uczniów. Chciałbym ukrucić te spekulacje. W żadnym wypadku nie planujemy przeniesienia uczniów na zdalne nauczanie. Chyba, że wyniknie to zdecyzji niezależnych ode mnie, jak w przypadku wspomnianej już pandemii. Kryzys jest, owszem. Jednak nie mamy problemu z dostarczeniem energii elektrycznej do szkół czy ogrzaniem zimą placówek. Uczniowie szkół średnich nie mają powodów do obaw - uspokaja Starosta Powiatu Zgorzeleckiego, Artur Bieliński. 

Samorządy muszą oszczędzać energię elektryczną

Faktycznie, od października tego roku, w ramach "Tarczy solidarnościowej" rząd zobowiązał samorządy do zmiejszenia zużycia energii elektrycznej o 10 proc. Dotyczy to oszczędności w samych obiektach administracji, niektóre samorządy oszczędzają też prąd poprzez wygaszenie części oświetlenia miejskiego. Dalekie są jednak, jak w przypadku Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, od przenoszenia kosztów edukacji i zużycia energii na rodziców uczniów. 

Polecamy:

Kroili serca i gałki oczne. Niecodzienna lekcja biologii w zgorzeleckim LO

Mimo zakazu wciąż parkują przy Małym Rynku. Posypały się pierwsze mandaty

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również