NaStyku.pl

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biernej na obozie

3 czerwca 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej po raz drugi pojechali do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku w Mrówkach nad Jeziorem Wilczyńskim.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biernej na obozie
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biernej na obozie

Uczniowie aktywnie spędzili pięć cudownych dni. Każdy dzień był zaplanowany i zorganizowany od rana do wieczora. Uczniowie uczestniczyli w takich zajęciach jak: tyrolka, fort, holi, kajaki, survival,  gry zespołowe i inne. W czasie wycieczki rowerowej dzieci przejechały szlakami znajdującego się na Pojezierzu Gnieźnieńskim Powidzkiego Parku Krajobrazowego, podziwiając piękno i niepowtarzalność tutejszej flory i fauny.  Bezchmurne niebo i wysoka temperatura sprzyjały plażowaniu i chilloutowi nad wodą. Dzieci grały w kalambury i inne gry integracyjne, które sprzyjały kontaktom interpersonalnym. Niewątpliwie najwięcej radości wszystkim sprawiły kajaki oraz gra nocna. Podczas gry nocnej dzieci przełamywały swoje lęki i słabości oraz kształciły instynkt przetrwania w trudnych, poligonowych warunkach. Pomiędzy zajęciami sportowymi odbyły się również zajęcia edukacyjne STOP UŻYWKOM. Na podkreślenie zasługuje fakt, że podczas całego pobytu w ośrodku uczniowie spędzali czas bez telefonów i dostępu do internetu.

Na zakończenie pobytu uczniowie w trakcie uroczystego pożegnania wręczyli pani kierownik Adriannie Kopania krzew, który został posadzony na terenie ośrodka. Sami również otrzymali upominki. Droga powrotna była okazją do kilku wycieczek. Grupa zwiedziła Park Krajobrazowy w Puszczykowie oraz Muzeum Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera, autora m.in. „Dywizjon 303”. Niewątpliwie największą niespodzianką było to, że po muzeum oprowadzał pan Marek Fiedler, syn Arkadego Fiedlera. Opowiadał on o swoim ojcu, który rozbudził w nim pasję nie tylko do pisania, ale również do podróży. W muzeum uczniowie oglądali nie tylko fotografie, ale również liczne pamiątki z podróży po całym świecie. W południe cała grupa udała się do siedziby muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN. Mieści się ona w zabytkowej rezydencji historycznych rodów Gorków i Działyńskich w mieście Kórnik.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biernej na obozie

Czas na obozie minął bardzo szybko, do domu dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone, z mnóstwem miłych wspomnień.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również