NaStyku.pl

„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu zgorzeleckiego

W przeciągu kilku godzin działań funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 249 kierujących.
Policyjny alkomat / fot. KPP Zgorzelec
Policyjny alkomat / fot. KPP Zgorzelec

W poniedziałek w godzinach porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej Komendy prowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Działania skierowane głównie na eliminowanie z ruchu kierowców znajdujących się w stanie nietrzeźwości, którzy stwarzają realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali 249 kierujących pod kątem stanu trzeźwości. Wśród skontrolowanych kierujących policjanci ujawnili jednego, który poruszał się rowerem, w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,0 promil alkoholu. Za popełniony czyn kierujący został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dopuszczalna ilości alkoholu w ludzkim organizmie pozwalająca legalnie prowadzić jakikolwiek pojazd wynosi maksymalnie 0,1 mg/l w wydychanym powietrzu (czyli 0,2 promila we krwi).

Mając na uwadze możliwe konsekwencje nie tylko prawne policjanci apelują do kierujących: Nie spożywaj alkoholu jeżeli planujesz prowadzić pojazd. Nie proponuj alkoholu osobie, która zamierza prowadzić. Nie daj się namówić na jazdę samochodem z kierowcą, który pił alkohol!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również