NaStyku.pl

Trzeci nowy dom dziecka w powiecie zgorzeleckim

W powiecie zgorzeleckim został otwarty trzeci w tej kadencji samorządowej nowy dom dziecka. Łącznie w placówkach opiekuńczo-wychowawczych opiekę znajduje już ponad 40 dzieci z naszego powiatu.
Podpisanie umowy na prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej w Zgorzelcu / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
Podpisanie umowy na prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej w Zgorzelcu / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Konsekwentnie prowadzona przez Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego polityka społeczna jest odpowiedzią na wciąż istniejące wyzwania w zakresie zastępczej pieczy rodzinnej i instytucjonalnej. Celem podejmowanych działań jest zwiększenie szansy na powrót dzieci do domów rodzinnych poprzez uniknięcie wyjazdów do placówek odległych często o setki kilometrów.

14 września Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński i Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik podpisali umowę z Prezesem Fundacji „Nasze Dzieci” Agnieszką Smolarską na prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej w Zgorzelcu. Jest to już trzecia tego typu placówka w powiecie zgorzeleckim. Nowy dom dziecka zaopiekuje się 14 dzieci, które obecnie nie mogą wychowywać się w swoich domach biologicznych.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

MPGK Zgorzelec

Ważna informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

Życie
piątek, 25 września 2020, 10:15
Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zgorzelec nr 180/2020 z dnia 21 sierpnia 2020 r. zmienione zostały zasady odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, na których jednak powstają odpady komunalne.

Zobacz również