NaStyku.pl

Tragiczna śmierć Tornado

Z powodu dyskopatii jak z goerlitzkiego zoo został poddany eutanazji.
Tornado / fot. www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Tornado / fot. www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Pomimo intensywnej opieki lekarskiej oraz opiekunów zwierząt, przez dwa dni nie udało się postawić na nogi charyzmatycznego samca jaka. Aby oszczędzić zwierzęciu cierpienia, podjęto decyzję o eutanazji.

W celu potwierdzenia diagnozy „urazu nerwowego” ciało o masie około 600 kg zostało wysłane do Landesuntersuchungsamt w Dreźnie. Kilka godzin później pojawił się następujący wynik: Tornado cierpiał z powodu dyskopatii w części piersiowej kręgosłupa. Była ona przyczyną paraliżu tylnych kończyn. Prawdopodobnie samiec jaka nabawił się dyskopatii wypełniając swoje „małżeńskie obowiązki” jako byk hodowlany. 

Urodzony w 2002 roku w Erfurckim Zoo Tornado, był samcem o okazałych gabarytach, mimo to miał spokojną i przyjazną naturę, sprawiało to, iż lubiany był zarówno przez opiekunów zwierząt jak i gości. 17-letni Tornado osiągnął już dość zaawansowany wiek jak na bydło hodowlane, jednak zarówno pracownicy jak i goście życzyliby sobie, aby przyjazny „chrząkający wół” pozostał z nami choć jeszcze kilka lat.

Tornado nie opuścił goerlitzkiego zoo całkowicie, pozostawił tu swoje geny w postaci czterech z jego 31 potomków.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zabezpieczone przez policję akumulatory samochodowe / fot. KPP Zgorzelec

ZGORZELEC: Policjanci odzyskali skradzione akumulatory

Życie
wtorek, 12 listopada 2019, 10:55
43-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna odpowiedzą za paserstwo i przywłaszczenie cudzych dowodów osobistych. Para wpadła podczas wyładowywania skradzionych akumulatorów samochodowych.

Zobacz również