NaStyku.pl

Tragiczna śmierć Tornado

Z powodu dyskopatii jak z goerlitzkiego zoo został poddany eutanazji.
Tornado / fot. www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Tornado / fot. www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Pomimo intensywnej opieki lekarskiej oraz opiekunów zwierząt, przez dwa dni nie udało się postawić na nogi charyzmatycznego samca jaka. Aby oszczędzić zwierzęciu cierpienia, podjęto decyzję o eutanazji.

W celu potwierdzenia diagnozy „urazu nerwowego” ciało o masie około 600 kg zostało wysłane do Landesuntersuchungsamt w Dreźnie. Kilka godzin później pojawił się następujący wynik: Tornado cierpiał z powodu dyskopatii w części piersiowej kręgosłupa. Była ona przyczyną paraliżu tylnych kończyn. Prawdopodobnie samiec jaka nabawił się dyskopatii wypełniając swoje „małżeńskie obowiązki” jako byk hodowlany. 

Urodzony w 2002 roku w Erfurckim Zoo Tornado, był samcem o okazałych gabarytach, mimo to miał spokojną i przyjazną naturę, sprawiało to, iż lubiany był zarówno przez opiekunów zwierząt jak i gości. 17-letni Tornado osiągnął już dość zaawansowany wiek jak na bydło hodowlane, jednak zarówno pracownicy jak i goście życzyliby sobie, aby przyjazny „chrząkający wół” pozostał z nami choć jeszcze kilka lat.

Tornado nie opuścił goerlitzkiego zoo całkowicie, pozostawił tu swoje geny w postaci czterech z jego 31 potomków.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Oznakowany radiowóz policji / zdjęcie ilustracyjne

Kontrolowali prędkość

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:55
Policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” kontrolowali prędkość. W ciągu całego dnia skontrolowali 47 pojazdów. Dopuszczalną prędkość przekroczyło 26 kierowców. Przy okazji w ręce mundurowych wpadł mężczyzna, przy którym znaleziono narkotyki.
Jak prawidłowo myć ręce?

Koronawirus – nie w powiecie zgorzeleckim

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:15
Strach przed koronawirusem dotarł do powiatu zgorzeleckiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu jednak uspokaja. W naszym regionie nie odnotowano stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Zobacz również

Pogadajmy o TYCH sprawach
Życie
czwartek, 27 lutego 2020, 09:22

Pogadajmy o TYCH sprawach

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a wstydzicie się zapytać...