NaStyku.pl

Tragedia w zakładzie kamieniarskim w Dłużynie Dolnej

Tragiczny wypadek na terenie zakładu kamieniarskiego w Dłużynie Dolnej w gminie Pieńsk. Nie żyje 45-letni pracownik firmy, mieszkaniec powiatu lubańskiego.
Wypadek w zakładzie kamieniarskim w Dłużynie Dolnej / fot. KP PSP Zgorzelec
Wypadek w zakładzie kamieniarskim w Dłużynie Dolnej / fot. KP PSP Zgorzelec

Do wypadku doszło w sobotę, 21 marca, około godziny 12:45 na terenie zakładu kamieniarskiego w Dłużynie Dolnej. Na miejsce skierowano 7 zastępów JRG PSP (16 strażaków), w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG Bolesławiec, zastęp OSP Pieńsk (6 strażaków), OSP Dłużyna Dolna (6 strażaków), zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Strażacy, po dojeździe na miejsce wypadku stwierdzili, że pomiędzy ciętymi elementami piaskowca znajdował się człowiek. ZRM przybył na miejsce zdarzenia razem z pierwszym zastępem straży pożarnej. Elementy piaskowca przycisnęły ciało pracownika w okolicy klatki piersiowej i brzucha. Ratownik medyczny rozpoznał u osoby poszkodowanej oznaki zgonu – informuje mł. bryg. Hubert Jarosz, Oficer Prasowy KP PSP Zgorzelec.

Dalsze działania ratowników straży pożarnej polegały na pomocy policji w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu oględzin prokuratorskich oraz czynności dochodzeniowych prowadzonych przez technika policyjnego. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych, ratownicy z Grupy Ratownictwa Technicznego z JRG Bolesławiec przystąpili do uwolnienia ciała osoby przygniecionej.

Działania trwały 2 godziny i 59 minut. Na miejsce zdarzenia przybył oficer operacyjny, zastępca komendanta powiatowego PSP w Zgorzelcu oraz inspektor PIP z Jeleniej Góry.

Wypadek w zakładzie kamieniarskim w Dłużynie Dolnej / fot. KP PSP Zgorzelec

fot. KP PSP Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Urząd Skarbowy w Zgorzelcu.

Więcej czasu na złożenie PIT

Życie
środa, 01 kwietnia 2020, 09:59
Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można jednak składać do końca maja.

Zobacz również