NaStyku.pl

Test na obecność COVID-19 wykonasz w Zgorzelcu

Od 25 sierpnia 2020 r. test na obecność COVID-19 wykonasz w Zgorzelcu oraz Polkowicach. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu poinformował właśnie o uruchomieniu terenowych punktów pobrań. Kto może wykonać bezpłatny test?
Tak pracuje laboratorium wykrywające koronawirusa - zdjęcie nr 4
Tak pracuje laboratorium wykrywające koronawirusa - zdjęcie nr 4

Od 25 sierpnia 2020 r. do odwołani testy SARS-CoV-2 RT PCR można wykonać w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych przy ul. Kardynała Bolesława Kominka 7 oraz w Wielospecjalistycznym Szpitalu SP ZOZ w Zgorzelcu przy ul. Lubańskiej 11-12 (przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym). Punkty otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Testy są bezpłatne dla osób uzbezpieczonych. Nie jest potrzebne skierowanie.

Kolejne dwa punkty, które będą znajdować się w Świeradowie Zdroju i Lubinie są w trakcie realizacji. Wkrótce zostaną otwarte.

Kto może wykonać bezpłatny test SARS-CoV-2 RT PCR?

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu informuje, że bezpłatne testy obowiązują osoby, które:

  • planują leczenie szpitalne,
  • planują pobyt w sanatorium lub uzdrowisku,
  • korzystają z rehabilitacji wraz z ewentualnym opiekunem,
  • przekroczyły granicę i są w kwarantannie granicznej,
  • miały kontakt z osobą zarażoną lub na zlecenie sanepidu,
  • personel medyczny, studenci mający rozpocząć praktyki,
  • inne uzasadnione przypadki.

W celu wykonania testu należy się zgłosić do Punktu Badań lub mobilnego punkt pobrań Drive-Thru w/w miejscowościach. Oczekiwanie na wyniki badań trwa od 24 do 48 godzin. 

Zachęcamy do korzystania z kart dostępu do wyników on-line. Karta daje możliwość sprawdzania swoich wyników na stronie internetowej jeszcze przed odebraniem formularza z wynikami z laboratorium. Karty wydawane są podczas badania – zachęca ZOZ w Bolesławcu.

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Dzień otwarty w Policji | źr. KPP w Zgorzelcu

"Dzień otwarty" w zgorzeleckiej Policji

Życie
wtorek, 18 maja 2021, 09:51
Jeżeli myślicie o służbie w Policji to w najbliższą środę będzie okazja aby osobiście spotkać się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu i poznać szczegóły rekrutacji.

Zobacz również