NaStyku.pl

TBS buduje przy ul. Pogodnej w Zgorzelcu

Przy ul. Pogodnej w Zgorzelcu ruszyły prace budowlane. Docelowo powstaną tam trzy czterokondygnacyjne, wielorodzinne budynki. W każdym będzie 16 mieszkań. Wg planów, pierwszy zostanie oddany do użytku we wrześniu 2022 r.
Przy ul. Pogodnej w Zgorzelcu powstaną domy wielorodzinne / fot. UM Zgorzelec
Przy ul. Pogodnej w Zgorzelcu powstaną domy wielorodzinne / fot. UM Zgorzelec

U zbiegu ulic Pogodnej i Radosnej rozpoczęła się budowa domu wielorodzinnego. To pierwszy etap inwestycji mieszkaniowej spółki TBS, która w okresie kilku lat planuje wybudować w tym miejscu kameralne mini osiedle z 3 domami wielorodzinnymi, parkingiem na 48 aut, placem zabaw i terenami zielonymi.

Na czterech kondygnacjach wolnostojącego budynku, którego łączna powierzchnia użytkowa wynosi 794,60 m2, powstanie 16 lokali mieszkalnych (po 4 na każdej kondygnacji) 2. i 3-pokojowych o metrażach: 45,6 m², 47 m², 50,8 m² i 53 m². Każdy z lokali będzie miał do dyspozycji komórkę lokatorską w częściowo podpiwniczonym przyziemiu, a mieszkania położone na parterze oraz na I i II piętrze będą posiadać balkony o powierzchni 4,90 m2.

Wszystkie mieszkania będą wyposażone w nowoczesne dwufunkcyjne kotły gazowe (indywidualne ogrzewanie gazowe i gorąca woda użytkowa). W łazience będą płytki ceramiczne na podłodze i ścianach, wanna, umywalka i wc kompakt. Na podłogach pozostałych pomieszczeń i w korytarzach – panele podłogowe. Kuchnia będzie wyposażona w kuchenkę gazową. 

Budynek będzie oddany do eksploatacji we wrześniu 2022r. Koszt jego budowy wyniesie blisko 3,5 mln zł brutto, dlatego w marcu burmistrz złożył do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii zaaprobowany przez Radę Miasta wniosek o wsparcie inwestycji kwotą 345 tys. zł (10% łącznych planowanych kosztów) ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://tbs-zgorzelec.pl

Dokumenty do pobrania w sprawie wynajmu:

https://tbs-zgorzelec.pl/dokumenty-do-pobrania/

Odpowiedzi na ewentualne pytania można uzyskać w godzinach 7.30-15.30 bezpośrednio od prezesa spółki Grzegorza Bałajewicza pod numerem telefonu: +48 75 648 83 30 lub +48 512 989 823.

Pisemne zapytania należy kierować na adres: balajewicz@zgorzelec.eu

 

Aktualna ocena: 3,7/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dzień otwarty w Policji | źr. KPP w Zgorzelcu

"Dzień otwarty" w zgorzeleckiej Policji

Życie
wtorek, 18 maja 2021, 09:51
Jeżeli myślicie o służbie w Policji to w najbliższą środę będzie okazja aby osobiście spotkać się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu i poznać szczegóły rekrutacji.

Zobacz również