NaStyku.pl

Świetlica w Tylicach w przyszłym roku

Mieszkańcy Tylic mają powody do radości. Do połowy przyszłego roku powstanie tam nowoczesna świetlica wiejska o powierzchni ponad 200 m².
Umowa na budowę świetlicy w Tylicach podpisana / fot. Urząd Gminy Zgorzelec
Umowa na budowę świetlicy w Tylicach podpisana / fot. Urząd Gminy Zgorzelec

2 października 2019 r. Małgorzata Korelin – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z siedzibą w Radomierzycach podpisała umowę na budowę świetlicy wiejskiej w Tylicach. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Secundo Fors Sp. z o.o. z siedzibą w Zgorzelcu i Max Energy Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Według założeń budowa ma zakończyć się 29 maja 2020 r.

Wykonawca wybuduje od podstaw dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 216,88 m² i kubaturze 1410,54 m³. Obiekt będzie wyposażony w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz wentylację mechaniczną. Na dwuspadowym dachu zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna składająca się z 30 paneli polikrystalicznych o mocy 270 Wp. Droga do świetlicy zostanie utwardzona kostką betonową. W pobliżu powstanie także 14 miejsc parkingowych, plac zabaw dla dzieci oraz boks śmietnikowy. Całość zostanie ogrodzona.

Na parterze budynku znajdzie się sala główna o powierzchni 115 m², mniejsza sala spotkań, kuchnia, toalety, pomieszczenia gospodarcze oraz hall z szatnią. Na pierwszym piętrze usytuowane zostaną dodatkowe pomieszczenia gospodarcze.

Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 1,8 mln zł, z czego 500 tys. stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt świetlicy wiejskiej w Tylicach

Projekt świetlicy wiejskiej w Tylicach

Aktualna ocena: 3,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również