NaStyku.pl

Sukces młodzieży z MDP Ruszów w OTWP

W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.
fot. J.Droś
fot. J.Droś

Turniej odbywa się pod patronatem honorowym, m.in.:  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W finale centralnym uczestniczyli zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w swoich województwach – łącznie 97 uczestników w trzech grupach wiekowych. W finale centralnym udział wzięło aż troje członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  w Ruszowie, reprezentując dwa województwa tj. Milena Mesjasz (lubuskie) oraz Tomasz Kopania i Michał Sochacki (dolnośląskie).

Wszystkich uczestników bardzo serdecznie przywitała Dh. Teresa Tiszbierek – Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP, która przyznała , że wszyscy uczestnicy są już zwycięzcami kwalifikując się do finału centralnego. Pierwszym etapem był bardzo trudny i wymagający test pisemny, w którym wyłoniono po pięciu finalistów w każdej grupie wiekowej.

W czasie gdy komisja wnikliwie sprawdzała testy pisemne, młodzież miała okazję zwiedzić Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Nasz reprezentant Tomasz Kopania (klasy I-IV) uzyskał w teście pisemnym taką samą ilość punktów, co reprezentant woj. Wielkopolskiego, tj. 31 pkt.  i o wejście do finału stoczył bardzo zaciętą dogrywkę, w której minimalnie uległ 8 do 10 swojemu koledze i ostatecznie zajął bardzo wysokie 6 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Do ścisłego finału awansował z drugiego miejsca z dorobkiem 28 pkt.  Michał Sochacki, gdzie po dwóch pytaniach praktycznych i finale ustnym, zajął bardzo wysokie,  trzecie miejsce w grupie wiekowej  – klasy V-VIII. Trzecia nasza reprezentantka, tj. Milena Mesjasz z dorobkiem 23 pkt., zajęła również bardzo dobre miejsce 16  w środku swojej grupy wiekowej.

Organizatorzy zapewnili bardzo dobre warunki noclegowe oraz solidny poczęstunek oraz upominki dla wszystkich uczestników, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Praca z młodzieżą w OSP i MDP Ruszów przynosi wymierne efekty, ponieważ był to dziewiąty (kolejny z rzędu) finał centralny, na którym byli reprezentanci tej jednostki, odnosząc zwycięstwa, jak również miejsca na podium. Pragnę serdecznie podziękować za ogrom pracy włożony w przygotowanie młodzieży przez opiekunów, nauczycieli czy strażaków, a szczególne podziękowania należą się  Dh. Rafałowi Mesjaszowi  i jego rodzinie. Wszyscy wrócili cali i zdrowi, a bezpieczny transport dla całej reprezentacji Dolnego Śląska zapewniła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej  we Wrocławiu za Pośrednictwem Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu – za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również