NaStyku.pl

Stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym

Policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy stworzyli realne zagrożenie w ruchu drogowym. Jeden z nich prowadził auto na "podwójnym gazie", drugi miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźni staną przed sądem.
Zgorzeleccy policjanci apelują o bezpieczne i rozważne poruszanie się po drogach
Zgorzeleccy policjanci apelują o bezpieczne i rozważne poruszanie się po drogach

Minionej dobry funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali dwóch kierowców, którzy stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników ruchu drogowego. Pierwszy z zatrzymanych kierowców jechał z prędkością 117 km/h w terenie zabudowanym. Był kompletnie pijany. Podczas kontroli okazało się, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. 42-latek stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Oprócz punktów karnych, grozi mu kara grzywny, pozbawienie wolności do lat 2, świadczenie pieniężne oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kilka godzin później mundurowi zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę, który prowadził pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami wszystkich kategorii. Za to przestępstwo 24-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Żegnamy zimę wielką akcją sprzątania miasta / materiały prasowe UM Zawidów

Akcja społeczna w Zawidowie. Wielkie sprzątanie miasta po zimie

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 12:34
W piątek, 29 marca zapowiada się wielkie ruszenie w Zawidowie! A to za sprawą wiosennej akcji sprzątania miasta, do której zapraszają mieszkańców radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miejskiej w Zawidowie.
Policjanci zatrzymali poszukiwanego, u którego znaleźli narkotyki i sprzęt do kradzieży samochodów / fot. KPP Zgorzelec

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości wpadł z narkotykami

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 09:32
Kryminalni wpadli na trop 41-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki, środki psychotropowe oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów.

Zobacz również

To ich poszukuje policja! / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 20 marca 2019, 10:55

Poszukiwani listami gończymi!

Zobacz zdjęcia dwóch mężczyzn poszukiwanych przez zgorzelecką policję listami gończymi!...