NaStyku.pl

Strzelno: Uciekinier zakończył rajd na drzewie [ZDJĘCIA]

Kierowca Mercedesa próbował uniknąć kontroli drogowej. Swoją ucieczkę zakończył w Strzelnie, gdzie zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Uciekinier sam opuścił samochód.
Kierowca Mercedesa stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo / fot. KPP Zgorzelec
Kierowca Mercedesa stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo / fot. KPP Zgorzelec

W środę (5.05) policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED, podczas służby na terenie gminy Zgorzelec, podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa. Siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował sygnał do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Pościg zakończył się na DK94 w Strzelnie, gdzie uciekinier stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Poszkodowany sam opuścił pojazd. Chciał uciekać jeszcze pieszo, ale został zatrzymany. Wezwani na miejsce strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym. Na szczęście ani kierującemu, ani żadnemu z innych uczestników drogi nic się nie stało.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, ze 31-letni mieszkaniec powiatu lubuskiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Przeprowadzone w szpitalu badania wykazały, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków – mówi podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie się teraz tłumaczył przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Ruszył nabór wniosków na dotacje dla zabytków

Ruszył nabór wniosków na dotacje dla zabytków

Życie
wtorek, 15 czerwca 2021, 11:32
Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę o ogłoszeniu naboru wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego.
Protest aktywistów Greenpeace Polska na terenie KWB Turów / fot. Greenpeace Polska

Greenpeace zaskarżył koncesję dla Turowa

Życie
wtorek, 15 czerwca 2021, 09:47
Greenpeace złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję ministra klimatu i środowiska – Michała Kurtyki, przedłużającą koncesję dla kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów do 2044 roku.

Zobacz również