NaStyku.pl

Strażacy walczyli z pożarem w Borach Dolnośląskich

Weekendowy upał nie był obojętny również dla lasów w powiecie zgorzeleckim. W sobotę i niedzielę strażacy z naszego regionu walczyli z dwoma pożarami w Borach Dolnośląskich. Na szczęście ogień szybko udało się opanować.
OSP Jagodzin
OSP Jagodzin

W sobotę i niedzielę zastępy strażaków zawodowych i ochotników walczyły z pożarami lasu w Borach Dolnośląskich. Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w okolicach ostoi turystyczno-przyrodniczej ASUAN, nieopodal miejscowości Węgliniec. Jak informuje jednostka OSP Jagodzin, po przyjeździe na miejsce pożaru okazało się, że ogniem zajęte jest około 1 hektara ściółki leśnej na terenie powiatu bolesławieckiego, pomiędzy miejscowościami Ołobok - Zagajnik. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się szybko opanować pożar. 

Do drugiego pożaru doszło w niedzielę w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 296, pomiędzy miejscowościami Węgliniec - Czerwona Woda. Dzięki szybkiej interwencji jednostek, udało się ograniczyć straty do kliku arów ściółki leśnej. 

W obu akcjach udział wzięły zastępy straży pożarnej: 

OSP Jagodzin, OSP Czerwona Woda, OSP Stary Węgliniec, OSP Węgliniec, OSP Czerna, OSP Wykroty, PSP Zgorzelec i PSP Bolesławiec. 

fot. OSP Jagodzin (4)

Polecamy: 

Gang Olsena! Okradli właściciela antykwariatu i próbowali sprzedać mu jego fanty!

Ksiądz z Ruszowa oskarżony o molestowanie dziewczynek trafi do więzienia na 4 lata

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również