NaStyku.pl

Strażacy uczą pierwszej pomocy

19 lipca 2019 roku miała miejsce realizacja projektu przygotowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Studniskach Dolnych dla dzieci i młodzieży, pn.: "Manewry medyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy”.
Manewry medyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy / fot. OSP Studniska Dolne
Manewry medyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy / fot. OSP Studniska Dolne

Manewry medyczne połączone były z akcją zorganizowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich „Studniczanki” w ramach tzw. spanka – czuwanka, dedykowanego również dla dzieci i młodzieży Studnisk i okolic pn. „Przygoda Rycerska”. Wszyscy uczestnicy manewrów zmierzyli się z różnorakimi zadaniami przygotowanymi przez organizatorów, w tym z zakresu m.in.: udzielania pierwszej pomocy, zadań sprawnościowych, zręcznościowych i innych. Ostatnim etapem plenerowym było wspólne ognisko i smażenie kiełbasek, po którym wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej na nocne czuwanie – przy bajkach i filmach dla dzieci i młodzieży. Lecz to nie był koniec atrakcji jakie organizatorzy przygotowali dla uczestników manewrów – w środku nocy, pod nadzorem OSP przeprowadzono jeszcze niezapowiedziane ćwiczenia ewakuacyjne.

Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Strażacy starali się przygotować młodzież oraz dzieci i młodzież na sytuacje wymagające wykazania się znajomością udzielania pierwszej pomocy, w których mogą się znaleźć w każdej chwili podczas codziennych zajęć i zabaw. 

Warsztaty medyczne zrealizowane zostały w ramach zadania publicznego pn.: „Manewry medyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy”, współfinansowanego ze środków dotacji otrzymanej z budżetu Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również