NaStyku.pl

Sprzedawał samochody, których nie posiadał. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego oszukał ludzi na blisko 30 tys. złotych

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zgorzeleckiej komendy zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o oszustwa. Mężczyzna wyłudził zaliczki na poczet zakupu samochodu od 11 osób.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zgorzeleckiej komendy w wyniku pracy operacyjnej i procesowej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwa. 52-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego na jednym z portali ogłoszeniowych oferował do sprzedaży pojazdy rożnych marek. Pokrzywdzeni po kontakcie z rzekomym sprzedającym wpłacali zaliczki na poczet rezerwacji auta. Za każdym razem po przekazaniu pieniędzy kontakt z ogłoszeniodawcą się urywał. 

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że 52-latek w ten sposób oszukał 11 osób na łączną kwotę 29 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz z popełnione przestępstwa może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również