NaStyku.pl

Sprawa sprzed 20 lat rozwiązana. Zatrzymano kobietę podejrzaną o zabójstwo męża

Funkcjonariusze kryminalni zatrzymali 54-letnią mieszkankę powiatu zgorzeleckiego podejrzaną o zabójstwo męża. Kobieta 20 lat temu zgłosiła zaginięcie mężczyzny. Poszukiwania nie przyniosły żadnych efektów. Teraz na jaw wyszły nowe fakty.
Zdjęcie udostępnione przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze
Zdjęcie udostępnione przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze

Policjanci z wydziałów kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozwiązali sprawę zaginięcia mężczyzny sprzed dwóch dekad. Do zbrodni doszło w grudniu 1999 roku w jednym z mieszkań na terenie Zgorzelca, kiedy w czasie awantury domowej kobieta zadała swojemu mężowi cios przy użyciu noża powodując jego zgon. Zwłoki mężczyzny zostały ukryte, a na policję zgłoszono jego zaginięcie.

W grudniu 1999 r. rodzina zgłosiła zaginięcie 46-letniego mężczyzny. Mundurowi podjęli w tej sprawie działania poszukiwawcze, sprawdzając wszelkie tropy mogące naprowadzić na miejsce jego pobytu. Weryfikowano nawet informację, z której wynikało, że mężczyzna może przebywać za granicą. Przez długi czas nie udawało się jednak wyjaśnić, co się stało z zaginionym. Aż do teraz… Nowe informacje, ponowna analiza zebranych wówczas materiałów, dasza praca operacyjna, a także realizowane czynności pozwoliły ustalić, że mężczyzna został zamordowany – wyjaśnia podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Kobieta została zatrzymana i po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu.

W sprawie przeprowadzono inne dowody, w tym przesłuchano świadków, a także dokonano oględzin i wizji lokalnej w mieszkaniu podejrzanej, gdzie pomimo upływu czasu udało się zabezpieczyć ślady zbrodni - dodaje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

54-latka usłyszała zarzut zabójstwa. Wobec zatrzymanej sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za zbrodnie zabójstwa, grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Teraz śledczy pracują nad namierzeniem miejsca ukrycia ciała mężczyzny. Wiadomo, że ma znajdować się ono poza Zgorzelcem.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również