NaStyku.pl

Spotkali się przy wielkanocnym stole

W piątkowe popołudnie 12 kwietnia br. w Pałacu w Łagowie odbyło się Gminne Spotkanie Wielkanocne, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.
Gminne Spotkanie Wielkanocne - zdjęcie nr 53
Gminne Spotkanie Wielkanocne - zdjęcie nr 53

Wśród uczestników znaleźli się m.in. Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Sekretarz Anna Demuth-Majda, Naczelnicy Wydziałów Urzędu Gminy,  Dyrektorzy Gminnych Jednostek Organizacyjnych, Radni Gminy, Sołtysi, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń. Na początku spotkania Wójt Piotr Machaj złożył obecnym życzenia, a następnie wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu.

Podczas spotkania odbyły się 4 konkursy dla uczestników. Pierwszy z nich to konkurs na najsmaczniejsze ciasto wielkanocne, skierowany do sołtysów z miejscowości gminnych. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce - Mariusz Wajda z Radomierzyc

II miejsce - Genowefa Pasek z Łomnicy

III miejsce - Stanisław Kolenda z Koźlic

Wyróżnienie - Dariusz Świątek z Jerzmanek

Konkurs na kosz wielkanocny, w którym udział wzięły  stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich zespoły śpiewacze - nagrody odbierały osoby reprezentujące:

I miejsce – Górnołużyckie Błękitne Kamizelki - Eugeniusz Skrzypacz

II miejsce – KGW Sławnikowice - Anna Kawalec

III miejsce -  Stowarzyszenie Samarytanie ze Sławnikowic i Gronowa - Janina Florjanowicz

IV miejsce – Zespół "Kwiatowianki" z Żarskiej Wsi - Krystyna Buko

Wyróżnienie - KGW Koźmin - Anna Skiba

Konkurs na najładniejszy stroik i najładniejszą kartkę świąteczną. Należało wykonać je na miejscu z przygotowanych przez organizatorów materiałów. Konkurs na stroik wielkanocny przeznaczony był dla naczelników urzędu gminy, kadry kierowniczej jednostek organizacyjnych i gości:

I miejsce – Sylwia Prabucka

II miejsce – Anna Skiba

III miejsce – Anna Borukało-Maćków

W ostatnim konkursie na kartkę wielkanocną udział wzięli radni:

I miejsce – Marcin Dziurman z Tylic

II miejsce – Remigiusz Brzęk z Ręczyna

III miejsce – ex aequo pozostali uczestnicy

Oprócz konkursów organizatorzy zapewnili przyjemną muzykę w wykonaniu Anny i Mateusza Buczek oraz słodki poczęstunek. Jak zawsze uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, piękna oprawa oraz wiele serdeczności i ciepła.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...