NaStyku.pl

Sokół 4x4 jako mobilny bank energii

Awaria sieci elektrycznej, która pozbawiła prądu wiele gospodarstw domowych w regionie, była okazją do kolejnego przetestowania terenowego samochodu elektrycznego, który powstał w zgorzeleckim Hubie Innowacji. Sokół 4x4 posłużył jako mobilny bank energii.
Terenowy samochód elektryczny Sokół 4x4 / materiały Hubu Innowacji Zgorzelec
Terenowy samochód elektryczny Sokół 4x4 / materiały Hubu Innowacji Zgorzelec

Sokół 4x4 posłużył jako mobilny bank energii, który został podłączony jako źródło zasilania domu jednorodzinnego.

 

Vehicle-2-Grid (V2G) - to technologia umożliwiająca dwukierunkowy przepływ energii między pojazdem elektrycznym a siecią elektroenergetyczną. Pozwala to nie tylko wykorzystywania samochodu elektrycznego jako środka transportu, ale również jako mobilnego magazynu energii zintegrowanego z siecią.

Projekt Sokół 4x4 to uniwersalna platforma terenowa do indywidualnej zabudowy. Posiada ona dedykowany 100% elektryczny napęd oraz podzespoły dostosowane do jazdy w ponadprzeciętnie trudnych warunkach terenowych. Została wyposażona w innowacyjny system do diagnostyki online EVACT, który posiada możliwość współpracy z systemem InnoV2G, który zamienia auto w mobilny magazyn energii. Oba systemy zostały zbudowane w 100% w zgorzeleckim Hubie Innowacji.

Sokół 4x4 jest w stanie pracować w warunkach:

  • dużej wilgotności i oddziaływania wody,
  • zasolenia i oddziaływania szkodliwych substancji chemicznych,
  • wysokiego zapylenia.

Platforma Sokół 4x4 jest podstawą do budowy wyspecjalizowanych środków transportu, dedykowanych do pracy w najcięższych warunkach terenowych – między innymi samochodów specjalistycznych dla kopalń odkrywkowych, samochodów dla straży granicznej i innych służb oraz samochodów rajdowych. Pojazdy takie z powodzeniem zastąpią floty aut spalinowych, co będzie skutkowało obniżeniem kosztów użytkowania oraz będzie miało znaczący efekt ekologiczny.

Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 5.11.1 "Międzydziedzinowe SOKÓŁ – Wdrożenie Innowacyjnych Technologii Środowiskowych".

Sokół 4x4 jako mobilny magazyn energii / Innovation AG

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również