NaStyku.pl

Śmiertelny wypadek przy zjeździe na autostradę A4 w Zgorzelcu

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę ciężarówki było przyczyną wypadku, w którym zginęła 45-letnia kobieta siedząca za kierownicą osobowej Skody. Do tragedii doszło przy zjeździe na autostradę A4 w Zgorzelcu.
Śmiertelny wypadek na DK30 w pobliżu zjazdu na autostradę A4 w Zgorzelcu. Na zdjęciu pojazdy ciężarowe uczestniczące w zdarzeniu
Śmiertelny wypadek na DK30 w pobliżu zjazdu na autostradę A4 w Zgorzelcu. Na zdjęciu pojazdy ciężarowe uczestniczące w zdarzeniu

W środę (24.11) po godzinie 22:00 służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 30 przy zjeździe na autostradę A4 w Zgorzelcu. Powiadomiono też prokuratora pod nadzorem którego pracowali funkcjonariusze z wydziałów: Ruchu Drogowego oraz Dochodzeniowo-Śledczego, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków.

Wg ustaleń policjantów, 49-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, kierując pojazdem ciężarowym marki Scania, chcąc zjechać z drogi K30 na autostradę A4, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającego się pojazdu marki Skoda. Samochód osobowy prowadziła 45-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego. Jej auto po uderzeniu w Scanię, uderzyło w naczepę drugiego pojazdu ciężarowego, które oczekiwało na włączenie się do ruchu – wyjaśnia kom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierująca SUV-em poniosła śmierć na miejscu. 18-letni pasażer został przewieziony do szpitala.

Teraz pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci ponownie zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Komisariat Policji w Bogatyni / fot. KPP Zgorzelec

Miał przy sobie narkotyki

Życie
czwartek, 02 grudnia 2021, 14:30
Do 3 lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego za posiadanie narkotyków.

Zobacz również